30. novembra 2017

NHL: Chárov Boston zdolal Tampu Bay

Hráči Brad Marchand z Boston Bruins a brankár Tampa Bay sledujú prichádzajúcu strelu počas prvej tretiny. Foto: TASR/AP
New York 30. novembra (TASR) - Hokejisti Bostonu vedení kapitánom Zdenom Chárom získali v noci na štvrtok v zámorskej NHL cenný skalp, keď na domácom ľade zdolali lídra celej súťaže Tampu Bay 3:2. Chára patril časom 23:52 minúty medzi najvyťaženejších korčuliarov v zápase, slovenský obranca vyslal na súperovu bránku štyri strely a pripísal si plusku. V zostave Bruins chýbal pre zranenie kolena jeho krajan Peter Cehlárik, pred Petrom Budajom dostal v bránke Lightning prednosť Rus Andrej Vasilevskij.

Winnipeg prehral na ľade Colorada 2:3 po predĺžení, do zostavy Jets sa opäť nezmestil slovenský útočník Marko Daňo.

Výsledky NHL:
Boston - Tampa Bay 3:2, Montreal - Ottawa 2:1, St. Louis - Anaheim 2:3, Colorado - Winnipeg 3:2 pp

Hokej: Škorvánka nahradí na striedačke Žiliny Čech Rosol
NBA: Houston natiahol víťaznú šnúru, Spurs doviedol k triumfu Aldridge