09. januára 2011

NHL: Gáborík hviezdou zápasu, Hanzuš s dvoma asistenciami

Slovenského hokejového útočníka Mariána Gáboríka vyhlásili za druhú hviezdu sobotného zápasu kanadsko-americkej NHL, v ktorom jeho New York Rangers zvíťazil na ľade ...

bez nazvu Marián GáboríkFoto: SITA/AP NEW YORK 9. januára (WEBNOVINY) - Slovenského hokejového útočníka Mariána Gáboríka vyhlásili za druhú hviezdu sobotného zápasu kanadsko-americkej NHL, v ktorom jeho New York Rangers zvíťazil na ľade St. Louis 2:1. Trenčiansky odchovanec prispel k víťazstvu "jazdcov" jednou asistenciou. Proti nemu stál v bránke Jaroslav Halák, ktorý zlikvidoval 22 z 24 streleckých pokusov hostí, ale prehre svojho tímu nezabránil. Do bodových štatistík sa zapísali aj ďalší slovenskí hokejisti. Michal Handzuš v drese Los Angeles dvakrát asistoval pri góloch "kráľov" vo víťaznom dueli na Columbusom 6:4. Zdeno Chára z Bostonu raz prihrával na gól "medveďov" na ľade Montrealu, ale domáci zvíťazili 3:2. Chára strávil na ľade vyše 28 minút. Milan Jurčina sa tešil z asistencie aj víťazstva svojich newyorských Islanders na ľade Colorada 4:3 po predĺžení.

Vigneault a Laviolette trénermi v Zápase hviezd
Alain Vigneault z Vancouveru a Peter Laviolette z Philadelphie budú ďalšími dvoma trénermi v Zápase hviezd hokejovej NHL, ktorý sa uskutoční 30. januára v Caroline. Podľa pravidiel exhibície jedno z mužstiev povedú tréneri, ktorých tímy sú k 9. januáru lídrami Východnej a Západnej konferencie. Druhé družstvo v Zápase hviezd povedú kormidelníci obhajcu Stanleyho pohára z Chicaga Joel Quenneville a Mike Haviland.

Vigneaultov klub Canucks vedie Západnú konferenciu, v 40 zápasoch získal 59 bodov a má 73,8 % úspešnosť. Flyers v 41 stretnutiach vybojovali 57 bodov a ich úspešnosť je 69,5 %.

Osgood má problémy so slabinami
Brankár hokejového Detroitu Chris Osgood má problémy so slabinami a čaká ho odborné lekárske vyšetrenie u špecialistu. Tridsaťosemročný gólman, ktorý pre zranenie nechytal počas celého novembra, mal nastúpiť v sobotu na zápas vo Vancouveri, napokon však iba kryl chrbát Jimmymu Howardovi a v nedeľu by mal odletieť do Detroitu a odtiaľ do Philadelphie na špeciálne vyšetrenia. Red Wings na jeho miesto pravdepodobne povolajú Joeya MacDonalda z farmy v AHL.

Súhrn výsledkov sobotňajších duelov zámorskej hokejovej NHL:
Philadelphia - New Jersey 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Colorado - New York Islanders 3:4 po predĺžení (2:2, 0:1, 1:0 - 0:1) - Milan Jurčina (Islanders) 0+1

Pittsburgh - Minnesota 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)

Ottawa - Tampa Bay 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Washington - Florida 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

Montreal - Boston 3:2 po predĺžení (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0) - Zdeno Chára (Boston) 0+1

Phoenix - Buffalo 1:2 po predĺžení (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)

San Jose - Nashville 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

St. Louis - New York Rangers 1:2 (0:0, 1:2, 0:0) - Jaroslav Halák (St. Louis) zlikvidoval 22 streleckých pokusov hostí - Marián Gáborík (Rangers) 0+1, vyhlásili ho za 2. hviezdu zápasu

Vancouver - Detroit 1:2 po samostatných nájazdoch (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 0:1)

Los Angeles - Columbus 6:4 (3:0, 1:1, 2:3), Michal Handzuš (LA) 0+2