07. decembra 2014

NHL: Halák porazený, Hossa dvomi gólmi zariadil víťazstvo Chicaga

Marián Hossa sa teší so spoluhráčmi po góle

Marián Hossa sa teší so spoluhráčmi po góle Foto: TASR/AP
New York 7. decembra (TASR) - Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák prerušil svoju rekordnú víťaznú sériu v zámorskej NHL. V sobotňajšom zápase po uplynulých jedenástich víťazných dueloch okúsil trpkosť prehry, keď jeho NY Islanders podľahol na domácom ľade St. Louis 4:6.

Halák už po vychytaní jedenástej výhry prekonal klubový rekord legendárneho Billyho Smitha z roku 1982. Teraz mu však sériu uťal jeho bývalý klub.

Po dvoch tretinách sobotňajšieho stretnutia ešte držal slovenský reprezentant "ostrovanov" vo vedení 4:3, v záverečnom dejstve však inkasoval až trikrát a po prehre 4:6 Islanders bez zraneného slovenského obrancu Ľubomíra Višňovského prerušili trojzápasovú víťaznú sériu.

V ďalších zápasoch v noci na nedeľu sa slovenským hokejistom bodovo darilo. Marián Hossa rozhodol o víťazstve Chicaga 3:1 nad Nashvillom, keď strelil dva góly. Svoj prvý presný zásah v tejto sezóne zaznamenal útočník Floridy Tomáš Kopecký, jeho tím zdolal Buffalo tesne 3:2. Vysoké víťazstvo Toronta nad Vancouverom 5:2 nesie zase rukopis Richard Pánika, ktorý sa takisto zapísal do streleckej listiny a v 17. minúte poslal svoj tím do vedenia 2:0.

Štatistiky si tiež obohatil Tomáš Tatar z Detroitu, slovenský útočník prispel k triumfu Red Wings nad NY Rangers jednou asistenciou.

výsledky:

Pittsburgh - Ottawa 3:2, NY Islanders - St. Louis 4:6 (J. Halák za domácich 34 úspešných zákrokov a 85 percentná úspešnosť zákrokov), Los Angeles - Philadelphia 1:2, Florida - Buffalo 3:2 (za domácich KOPECKÝ 1+0), Toronto - Vancouver 5:2 (za domácich PÁNIK 1+0), Dallas - Montreal 4:1, Detroit - NY Rangers 3:2 (za domácich TATAR 0+1), Tampa Bay - Columbus 1:3, New Jersey - Washington 1:4, Nashville - Chicago 1:3 (za hostí HOSSA 2+0), Arizona - Boston 2:5, Calgary - San Jose 2:3