28. decembra 2019

NHL: Halák s čistým kontom pri triumfe Bostonu

Na snímke Jaroslav Halák.

Na snímke Jaroslav Halák. Foto: TASR/AP
New York 28. decembra (TASR) – Hokejisti Bostonu Bruins zvíťazili v noci na sobotu v NHL na ľade Buffala Sabres 3:0. Slovenský brankár Jaroslav Halák predviedol 26 zákrokov a pripísal si tretie čisté konto v tejto sezóne.

Po krátkej pauze sa na ľad vrátil Zdeno Chára, odohral vyše 22 minút a na konte mal plusový bod. Štyridsaťdvaročný obranca vynechal pondelkový duel s Washingtonom pre menší operačný zákrok čeľuste.

Okrem Haláka sa najvýraznejšie pod triumf podpísali Patrice Bergeron, ktorý dosiahol tretíkrát za sebou dva góly a Brad Marchand, autor troch asistencií.

Prihrávkou na gól sa prezentoval Richard Pánik, ktorý tak pomohol Washingtonu k domácemu víťazstvu nad Columbusom 2:1 po predĺžení. Slovenský krídelník zadovkou pomedzi vlastné nohy asistoval v 47. minúte Carlovi Hagelinovi na vyrovnávajúci zásah. Pánik má v prebiehajúcom ročníku na konte päť bodov (3+2).