24. novembra 2018

NHL: Halák vychytal triumf Bostonu, Černák a Tatar bodovali

Na snímke zľava hráč Flyers Ivan Provorov a hráč Rangers Mika Zibanejad v zápase hokejovej NHL Philadelphia Flyers - New York Rangers 23. novembra 2018. Foto: TASR/AP
New York 24. novembra (TASR) - Slovenský brankár Jaroslav Halák priviedol hokejistov Bostonu v noci na sobotu v zámorskej NHL k triumfu nad Pittsburghom 2:1 po predĺžení. Halák zlikvidoval 36 z 37 striel hostí, mal 97,3-percentnú úspešnosť zásahov a vyhlásili ho za druhú hviezdu duelu. Prvou bol autor víťazného gólu v nadstavení Joakim Nordström. Pre zranenie za Boston nehral Zdeno Chára.

Obranca Erik Černák si pripísal ďalšie dva body pri víťazstve Tampy Bay nad Chicagom 4:2. Slovenský zadák asistoval pri dvoch góloch domácich v úvodnej desaťminútovke, po ktorej Tampa viedla už 3:0. Černák odohral 16:45 min, štatistiky si obohatil aj o tri plusové body, dve strely a päť "hitov". V profiligie má na konte spolu tri gólové prihrávky v šiestich stretnutiach.

Tomáš Tatar zaznamenal jednu asistenciu, jeho Montreal ale prehral na ľade Buffala 2:3 po predĺžení. Tatar strávil na ľade celkovo takmer 14 minút. Arizona prehrala doma s Coloradom hladko 1:5, Richard Pánik sa v jej drese bodovo nepresadil. J.T. Compher dal za Colorado dva góly v jednom oslabení v priebehu 85 sekúnd a svoj tím tak dostal do náskoku 2:0. Ottawa s obrancom Christiánom Jarošom nestačila na Dallas, podľahla mu 4:6.

NHL - výsledky:

Philadelphia - NY Rangers 4:0, Anaheim - Edmonton 2:1 pp, Buffalo - Montreal 3:2 pp /Tatar za hostí 0+1/, Minnesota - Winnipeg 4:2, New Jersey - NY Islanders 3:4 pp, Washington - Detroit 3:1, Vegas - Calgary 2:0, Columbus - Toronto 4:2, Boston - Pittsburgh 2:1 pp /Halák za domácich 36z/37s/, Carolina - Florida 4:1, Tampa Bay - Chicago 4:2 /Černák za domácich 0+2/, Arizona - Colorado 1:5, Dallas - Ottawa 6:4, St. Louis - Nashville 6:2, San Jose - Vancouver 4:0