31. marca 2019

NHL: Montreal s Tatarom zvíťazil vo Winnipegu

Na snímke Tomáš Tatar.

Na snímke Tomáš Tatar. Foto: TASR/AP
New York 31. marca (TASR) - Hokejisti Montrealu v zostave so slovenským útočníkom Tomášom Tatarom zvíťazili v noci na nedeľu v zámorskej NHL na ľade Winnipegu 3:1. Druhú voľnú kartu do play off však vo Východnej konferencii stále drží Columbus, ktorý má na konte rovnaký počet bodov ako Canadiens, no disponuje zápasom k dobru. Blue Jackets triumfovali v aréne Nashvillu 5:2. Tampa Bay s Erikom Černákom podľahla Washingtonu 3:6, slovenský obranca zaznamenal mínusový bod. Kanonier Capitals Alexander Ovečkin strelil jubilejný 50. gól v sezóne. Účasť v bojoch o Stanleyho pohár si vďaka víťazstvu 5:1 nad Buffalom definitívne zabezpečili hráči New Yorku Islanders.

Hokejisti Floridy triumfovali na ľade Bostonu 4:1. Bruins vedení kapitánom Zdenom Chárom nepredĺžili sériu 12 víťazstiev na domácom ľade, v TD Garden predtým naposledy prehrali ešte v januári. Oporou Panthers bol brankársky veterán Roberto Luongo, ktorý zastavil 30 striel súpera. V bránke Bruins odchytal celý duel Fín Tuukka Rask, Slovák Jaroslav Halák sledoval zápas zo striedačky. Na výhre hostí sa dvoma gólmi podieľal ruský krídelník Jevgenij Dadonov.

Výsledky:

New Jersey - St. Louis 2:3 pp, New York Islanders - Buffalo 5:1, Ottawa - Toronto 4:2, Tampa Bay - Washington 3:6, Winnipeg - Montreal 1:3, Nashville - Columbus 2:5, San Jose - Vegas 4:3 pp, Edmonton - Anaheim 1:5, Boston - Florida 1:4, Carolina - Philadelphia 5:2, Vancouver - Dallas 2:2 v tretej tretine, Los Angeles - Chicago 1:2 v tretej tretine

NBA: Houston zdolal Sacramento, Harden zaznamenal triple double