22. februára 2019

NHL: Tatar strelil 20. gól v sezóne, St. Louis prehralo

Slovenský hokejista v drese Montrealu Canadiens Tomáš Tatar (90) sa teší so spoluhráčmi po strelení gólu. Foto: TASR/AP
New York 22. februára (TASR) - Slovenský hokejista Tomáš Tatar strelil v noci na piatok jubilejný 20. gól v prebiehajúcej sezóne zámorskej NHL, ktorým pomohol k výhre Montrealu nad Philadelphiou 5:1. Dvadsaťosemročný útočník sa presadil v 27. minúte a zvýšil už na 5:0 pre svoj tím, hostia v záverečnej tretine iba skorigovali prehru.

St. Louis prišlo o 11-zápasovú šnúru víťazstiev. O jej pretrhnutie sa postarali hráči Dallasu, ktorí zdolali "bluesmanov" 5:2.

NHL - výsledky:

Florida - Carolina 3:4, New Jersey - Ottawa 4:0, New York Rangers - Minnesota 1:4, Pittsburgh - San Jose 0:4, Toronto - Washington 2:3, Montreal - Philadelphia 5:1 /za domácich Tatar 1+0/, Tampa Bay - Buffalo 2:1 pp a sn, Nashville - Los Angeles 2:1, Dallas - St. Louis 5:2, Edmonton - New York Islanders 4:3 pp, Vancouver - Arizona 2:3 pp

NBA: Milwaukee zdolalo Boston, Hardenova séria pokračuje
NHL: Boston opäť povolal Cehlárika, na farme bol len deň