25. mája 2011

NHL: Vancouver sa prebojoval do finále

Prvým finalistom play-off zámorskej hokejovej súťaže NHL sa stal Vancouver ...

vancouver canucks Hokejisti Vancouveru a San Jose počas rozhodujúceho zápasu finále play-off Západnej knferencie zámorskej NHL.Foto: SITA/APVANCOUVER 25. mája (WEBNOVINY) - Prvým finalistom play-off zámorskej hokejovej súťaže NHL sa stal Vancouver Canucks. Rozhodlo o tom víťazstvo "kosatiek" v utorňajšom piatom zápase finále Západnej konferencie, v ktorom Vancouver zdolal San Jose 3:2 po dvojnásobnom predĺžení.

Rozhodujúci gól zaznamenal Kevin Bieksa. Prvou hviezdou stretnutia bol však brankár domáceho tímu Roberto Luongo, ktorý pri úspešnosti zásahov 96,4 percenta pustil za svoj chrbát len dve strely z 56. Canucks sa predstavia vo finále kanadsko-americkej profiligy prvýkrát od roku 1994.

Výsledok:
Finále Západnej konferencie - piaty zápas (hralo sa na 4 víťazstvá)
Vancouver - San Jose 3:2 po dvojnásobnom predĺžení (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0, 1:0) - konečný výsledok série: 4:1, Vancouver postúpil do finále play-off