Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

06. septembra 2019

Nie je vylúčené, že si skupina Evanescence vyjde do ulíc mestaV roku 1981 sa narodila Amy Lee (rodená Amy Lynn Hartzler), USA, speváčka skupiny Evanescence.Zdieľať
V roku 1981 sa narodila Amy Lee (rodená Amy Lynn Hartzler), USA, speváčka skupiny Evanescence. Foto: TASR/AP
 
Trnava 6. septembra (TASR) – Organizátori sobotného koncertu americkej rockovej skupiny Evanescence, ktorý sa bude konať v Trnave, nevylučujú, že si členovia skupiny v piatok vyjdú do ulíc mesta. V Trnave sa koná tradičný jarmok, ktorí láka tisíce návštevníkov. K nim sa pridajú fanúšikovia piatkového večerného kvalifikačného zápasu Majstrovstiev Európy Slovensko - Chorvátsko, Štadión Antona Malatinského hlási vypredané hľadisko. S nimi sa možno stretnú.


"Keďže koncert Evanescence sa koná až o deň neskôr, je možné, že hudobníci alebo i speváčka Tarja Turunen, si pôjdu v piatok "vyraziť" aj do mesta. Takže ľudia by nemali byť prekvapení, keď niekde na trnavskom jarmoku stretnú známe tváre. Nebudú to dvojníci – možno stretnú v meste veľké hudobné hviezdy," uviedol za organizátorov Ján Poliak.

Koncert Evanescence sa mal pôvodne v Trnave konať práve na futbalovom štadióne, pre európsku kvalifikáciu ho museli presunúť. Jeho dejiskom bude športový areál Slávia na Hajdóczyho ulici. Program začína o 19.15 h dvoma vystúpeniami predskupín – Veridia a Tarja, Evanescence prídu na rad od 21.30 h. Odohrajú svoje najznámejšie skladby. V Trnave budú hrať v sobotu v rámci svojho európskeho turné, na Slovensku vôbec prvýkrát.

Evanescence založili v roku 1995 speváčka Amy Lee a gitarista Ben Moody. Prvý album Fallen vydali v roku 2003, po celom svete sa z neho predalo viac než 15 miliónov kópií a skupine pomohol k zisku dvoch cien Grammy. Milióny kusov predali aj nasledujúcich dvoch albumov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Oravu v 19. storočí pozdvihol gróf Zichy, priekopník a dobrý hospodár
<< predchádzajúci článok
Campana fest predstaví umelcov z Čiech, Brazílie, USA a Francúzska

Nie je vylúčené, že si skupina Evanescence vyjde do ulíc mesta - diskusné fórum čitateľov