Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Prezidentské voľby 2014

10. februára 2009

Niekoľkí kňazi vyzvali KDH, aby stiahlo podporu RadičovejNa verejný dištanc od Ivety Radičovej ako kandidátky na prezidentku vyzvali KDH niektorí bratislavskí kňazi. „Vyzývame vás a žiadame, aby ste napriek rozporu medzi vami podporili kandidatúru ...Zdieľať
BRATISLAVA 10. februára (WEBNOVINY) - Na verejný dištanc od Ivety Radičovej ako kandidátky na prezidentku vyzvali KDH niektorí bratislavskí kňazi. „Vyzývame vás a žiadame, aby ste napriek rozporu medzi vami podporili kandidatúru Františka Mikloška,“ napísali kňazi v liste adresovanom predsedovi strany Pavlovi Hrušovskému. „Ak by KDH zostalo v postoji verejnej podpory Radičovej, znamenalo by to politickú samovraždu, a bolo by potrebné, buď aby bolo z názvu odstránené slovo ‚kresťanské‘, alebo aby odstúpilo celé predsedníctvo,“ konštatujú prví siedmi signatári. Iniciátor listu Anton Solčiansky zo Záhorskej Bystrice oslovil s prosbou o podporu listu ďalších kňazov a organizácie.


„V súčasnosti naša vlasť prechádza zložitým obdobím triedenia duchov v otázke zápasu medzi civilizáciou lásky a kultúrou smrti. Jedným z významných medzníkov toho, kam sa vnútorne aj navonok uberie Slovensko, sú nadchádzajúce prezidentské voľby,“ zdôrazňuje list KDH, ktorý vyjadruje znepokojenie nad tým, „že KDH sa verejne prihlásilo k podpore liberálnej kandidátky, ktorá jasne zastáva postoje v rozpore s Božími zákonmi a kresťanskou morálkou“. A to najmä, keď „je známy kandidát, ktorý zastáva jasné kresťanské postoje“. Kňazi predsedovi KDH pripomínajú, že „kresťan – a tobôž pôsobiaci v politike – je ten, kto zavrhuje zlo a volí si dobro, a nemôže podporovať kandidáta, kandidátku, ktorý verejne zastáva ‚právo‘ na potrat“.

List zverejnil jeho iniciátor Anton Solčiansky. Podpísaní sa na KDH obrátili „ako bratia v Ježišovi Kristovi, a ako duchovní správcovia a kňazi pôsobiaci v dekanátoch Bratislavy“. Okrem iniciátora je medzi nimi Štefan Herényi z farnosti na Dlhých Dieloch, minoriti Lucián Mária Bogucki a Tomáš Lesňák z Karlovej Vsi, verbisti Ján Štefanec a Stanislav Krajňák z Univerzitného pastoračného centra v Bratislave a Marek Vadrna z Marianky. Na internetovej stránke www.volimfera.blogspot.com sa k listu prihlásil aj kňaz z Trstenej Jaroslav Chovanec.

SITA

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 STV a SRo vedia kedy predstavia kandidátov na prezidenta (23. 2. 2009)
 Radičová podľa väčšiny nezodpovedá za sociálne špinavosti (20. 2. 2009)
 Gašparovič a Radičová vedú v boji o prezidentské kreslo (20. 2. 2009)
 Gašparovičovi dôvera klesla, Radičovej stúpla (18. 2. 2009)
 Radičovú podporuje katolícky kňaz (11. 2. 2009)
 Neviem, prečo sa ma boja ako čert svätenej vody, tvrdí Radičová (10. 2. 2009)
 K voľbám prezidenta dostala licenčná rada prvú sťažnosť (8. 2. 2009)
 Sedem kandidátov na nového prezidenta SR (3. 2. 2009)
 Belohorcová: Láske sa nevyhýbam (2. 9. 2005)nasledujúci článok >>
Podmienky sa v strediskách zlepšili
<< predchádzajúci článok
V Izraeli sa začali parlamentné voľby

Niekoľkí kňazi vyzvali KDH, aby stiahlo podporu Radičovej - diskusné fórum čitateľov

Inkvizícia sa ozvala10.2. 18:18:17
Niekoľkí kňazi....11.2. 9:10:52
REAKCIA NA VÝZVU KŇAZOV11.2. 11:29:00