Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

06. decembra 2020

Niektoré časti Rakúska ochromila snehová nádielka, prerušili aj plošné testovanieNiektoré časti Rakúska ochromil sneh. Komunity v Alpách a tiež na ďalších miestach museli pozastaviť nedeľné plošné testovanie na koronavírus po tom, ako úrady zvýšili lavínové nebezpečenstvo na ...Zdieľať
virus_outbreak_austria_89021 08102e1058ed4ad3a13451aa097e58f4 676x406 6.12.2020  - Niektoré časti Rakúska ochromil sneh. Komunity v Alpách a tiež na ďalších miestach museli pozastaviť nedeľné plošné testovanie na koronavírus po tom, ako úrady zvýšili lavínové nebezpečenstvo na maximálny stupeň.


V niektorých oblastiach Tirolska napadlo od piatka do soboty 70 centimetrov snehu, pričom v nedeľu by sa k nim podľa predpovedí malo pridať ďalších 110 centimetrov.

Stovky domácnosti zostali bez elektriny


Vo východnej časti Tirolska zostalo bez elektriny 500 domácností po tom, ako na vedenie spadli stromy.

Lavíny hrozia aj v susednom Taliansku a Švajčiarsku. Úsek diaľnice v Brennerskom priesmyku medzi Rakúskom a Talianskom sčasti uzavreli. Zrušili tiež niekoľko vlakov.

Rakúsko v piatok odštartovalo dobrovoľné hromadné testovanie, ktoré by podľa úradov mohlo pomôcť zabrániť rozsiahlemu zatváraniu krajiny. Za prvé dva dni otestovali približne 300-tisíc ľudí.

Na Vianoce otvoria lyžiarske strediská


V Rakúsku žije zhruba deväť miliónov obyvateľov. Vláda dúfa, že do polovice decembra sa nechá otestovať niekoľko miliónov ľudí.

Kancelár Sebastian Kurz ponechá do 7. januára zatvorené reštaurácie, bary a hotely. Na Štedrý deň však otvoria lyžiarske strediská.

Od vypuknutia pandémie zaevidovali v krajine viac ako 300-tisíc nakazených a vyše 3800 mŕtvych. Situácia sa v ostatných týždňoch zlepšuje.


Zdroj: Webnoviny.sk - Niektoré časti Rakúska ochromila snehová nádielka, prerušili aj plošné testovanie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Matovič: Počas týždňa spustíme na dvoch ZŠ odber vzoriek kloktaním
<< predchádzajúci článok
Sedem pacientov s COVID-19 v Pakistane zomrelo, pretože dodávateľ nestihol priviezť kyslíkové fľaše

Niektoré časti Rakúska ochromila snehová nádielka, prerušili aj plošné testovanie - diskusné fórum čitateľov