Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - Správy


Pridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Zo zahraničia

14. marca 2019

Nigéria nariadila ukončiť pátranie v ruinách budovy v LagoseNigérijské úrady vo štvrtok odvolali záchranné práce a pátranie v ruinách budovy, ktorá sa v stredu zrútila v hlavnom meste Lagos. V budove sa v čase nešťastia nachádzali aj ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto:TASR/AP
Lagos 14. marca (TASR) - Nigérijské úrady vo štvrtok odvolali záchranné práce a pátranie v ruinách budovy, ktorá sa v stredu zrútila v hlavnom meste Lagos. V budove sa v čase nešťastia nachádzali aj deti, ich presný počet nie je známy. Spod závalov záchranári vytiahli osem tiel obetí.


Podľa agentúry AP záchranári sa dostali až k prízemiu zrútenej trojposchodovej budovy a neočakáva sa, že by sa pod sutinami našli ďalšie telá.

Predstaviteľ úradu pre krízové situácie Ibrahim Farinloye nechcel uviesť novú bilanciu obetí a zachránených. Podľa údajov zverejnených v stredu večer o život prišlo osem ľudí a zranených ich je 37.

Najvyššie poschodie trojpodlažnej budovy slúžilo ako škola, do ktorej chodilo viac než 100 detí. Úrady informovali, že škola nemala na svoje fungovanie povolenie. V zrútenej budove boli okrem školy aj nájomné byty, uviedli pre BBC ich obyvatelia a záchranári.

Príčina pádu budovy nebola bezprostredne známa. Agentúra AFP však pripomenula, že v Nigérii dochádza bežne k tragickým pádom budov, lebo pri ich výstavbe dochádza k porušovaniu predpisov.

V roku 2016 napríklad v meste Uyo na juhu Nigérie prišlo o život viac než 100 ľudí, keď sa prepadla strecha na kostole.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
SR potvrdilo konkrétnu pomoc v regióne postihnutom sýrskym konfliktom
<< predchádzajúci článok
Novela zákona o vojenskej polícii nezískala podporu výboru NR SR

Nigéria nariadila ukončiť pátranie v ruinách budovy v Lagose - diskusné fórum čitateľov