Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. júla 2013

Nitra nevie využiť nakúpené medicínske prístroje za 44-tisícMesto Nitra požičia osem medicínskych prístrojov v hodnote takmer 44-tisíc eur Diecéznej charite. Prístroje samospráva kúpila pre Zariadenie pre seniorov Zobor, ktoré zriadila pred vyše dvoma ...Zdieľať
otvorenie internistickeho monobloku v p NITRA 13. júla (WEBNOVINY) - Mesto Nitra požičia osem medicínskych prístrojov v hodnote takmer 44-tisíc eur Diecéznej charite.


Prístroje samospráva kúpila pre Zariadenie pre seniorov Zobor, ktoré zriadila pred vyše dvoma rokmi v zrekonštruovanej bývalej detskej nemocnici na Zobore.

"Časť prístrojov na regeneráciu a rehabilitáciu klientov v zariadení je v prevádzke a časť, ktorá vyžaduje odbornú obsluhu, do prevádzky nešla," povedal primátor Nitry Jozef Dvonč.

Ide o defibrilátor s monitorom, pojazdné vyšetrovacie stojanové svietidlo, dve elektrické pojazdné odsávačky, dva kyslíkové koncentrátory, parný sterilizátor a EKG prístroj v celkovej hodnote 43 869,67 eura.

Mesto ich ponúklo na predaj Fakultnej nemocnici v Nitre, tá však nemala záujem. S požiadavkou požičať si prístroje oslovila mesto Diecézna charita Nitra, ktorá ich chce využiť v hospici. Poslanci schválili výpožičku na dobu neurčitú s výpovednou lehotou tri mesiace. "Chceme sa tých prístrojov legitímne zbaviť. Ideálne by bolo, keby sme za ne dostali sumu, ktorú sme za ne dali, ale takto sa budú aspoň využívať a slúžiť občanom mesta," povedal na zastupiteľstve Dvonč.

Z radov poslancov zaznela požiadavka na vyvodenie zodpovednosti voči osobe, ktorá nákup prístrojov iniciovala. "Požičiavame prístroje v hodnote takmer 44-tisíc eur. Takto hospodáriť s verejnými financiami je nehorázne," povedala poslankyňa Renáta Kolenčíková (Smer-SD). Podľa Dvonča radnica preskúma, kto bol v komisii, ktorá o nákupe prístrojov rozhodla. "Vždy sa dá vyvodiť zodpovednosť. Samozrejme, môže to byť v morálnej rovine a môže to byť aj nejakým trestom. Ja sám som zvedavý, kto bol v tej komisii," povedal. Okrem prístrojov zostal nevyužitý aj nový bazén. Mesto sa ho pokúšalo prenajať spolu s prístrojmi na regeneráciu súkromníkovi, no bez úspechu.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Úradníci sa budú učiť jazyky, ministerstvo zaplatí státisíce
<< predchádzajúci článok
Pri Lozorne sa zabil mladý motocyklista