24hod.sk    Šport    Hokej

24. septembra 2005

Nitra prevalcovala Slovan

Kompletným programom 7. kola pokračovala včera hokejová ST extraliga. Rozbehnutú Nitru nezastavil ani úradujúci majster, ktorý pod Zoborom sklamal.

Zaplnené tribúny vyburcovali domáci tím k maximálnemu nasadeniu, na ktoré hostia nenašli účinnú protizbraň. Zápas ako remeň sa hral aj v Poprade, navyše bol podstatne vyrovnanejší ako v Nitre. Zverenci Ladislava Svozila hrali pozorne v obrane a keďže ani Trenčania neurobili zo svojej tretiny korzo, šance sa na oboch stranách rodili ťažko. Koncovku však zvládol lepšie líder a jeho triumf bol napokon jasný. Zvolen sa - na lavičke už s trénerom Mikulom - predstavil v Žiline. Nová metla však v mužstve nezametala dobre: vlaňajší finalista nezískal ani bod, hoci chcel tri. V Košiciach, ktoré takisto vymenili kormidelníka, podali východniari koncentrovaný výkon proti nevyspytateľnej Skalici. Záhoráci však mali zvlhnutý pušný prach a v závere im chýbala aj väčšia vôľa, takže domácim uľahčili cestu za víťazstvom. Liptovský Mikuláš sa proti Martinu pomalšie rozbiehal, v druhej časti však vystupňoval tempo. Lenže v záverečnej dvadsaťminútovke podľahol sebauspokojeniu a s nováčikom napokon prekvapujúco prehral.

NITRA 4:1 SLOVAN (2:0, 2:1, 0:0)

Góly: 6. Čacho, 12. T. Chrenko, 27. Vozdecký, 35. Štefanka - 40. Macho. Rozhodovali: Jakubec - Gašparík, Valach, vylúčení: 7:9, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 5 500 divákov (vypredané).
NITRA: Fikrt - J. Kováčik, B. Majeský, Milo, Hruška, Vlk, Švarný, Petrina - Ľ. Kolník, T. Chrenko, Kmeč - M. Kováčik, Kollár, G. Saliji - Vozdecký, Štefanka, Čacho - Podstavek, Mihalik, S. Saliji
SLOVAN: Rybár - Pavlas, Ďurák, Wagenhoffer, Jendek, K. Sloboda, Buzek - Kuľha, Hujsa, Junas - Jánoš, Macho, Pašek - Kováč, Dornič, Němčický.

Poprad 3:0 Trenčín (1:0, 0:0, 2:0)

Góly: 14. Bartečko, 44. Kumstát, 60. Škovira. Rozhodovali: Ország - Halecký, Korba, vylúčení: 5:6, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 4 682 divákov.
POPRAD: Kožuch - Valečko, Javín, Kumstát, Vorobel, M. Segľa, Bambúch, Turan, Fabian - Škovira, Bartečko, Pavličko - P. Segľa, Halaj, Kubenko - Bartečko, Faith, Žemlička - Zavacký, Jasovský, Piatak.
TRENČÍN: Hála - Ďurčo, Urban, Homér, Sekeráš, Hriňa, Liška, Kuchyňa, Gabriš - Melichárek, Húževka, Poljaček - Hanzal, Ivan, Zlocha - Nemec, Kóňa, Micka - Sivák, Sikorčin, Šafárik.

žilina 2:1 Zvolen (0:1, 1:0, 1:0)

Góly: 27. Hreus, 59. Beran - 6. Plavucha. Rozhodovali: Baluška - Galamboš, Tvrdoň, vylúčení: 3:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, striedania: od 31. Žilina bez Jabrockého, Senka, Škorvánka, Opatovského, 1 439 divákov.
ŽILINA: Lipovský - Ficenc, I. Droppa, Senko, Nádašdi, Škorvánek, Sedláček, Dlouhý - Opatovský, Beran, Kontšek - Krajčí, Hreus, Gron - Oravec, Rehák, Král - Gálik, Jabrocký, Verčík
ZVOLEN: Šimonovič - Klepáč, Štork, Babka, Škuta, Priechodský, Velebný - Šimčík, Cibuľa, I. Majeský - Plavucha, Turek, Weissmann - Jaško, Jurík, Škvaridlo.

Košice 3:0 Skalica (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 12. Sabol, 28. Lipiansky, 55. Šimurda. Rozhodovali: J. Konc - M. Grečko, Mášik, vylúčení: 4:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1 900 divákov.
KOŠICE: Petrík - Horáček, Vantroba, Topoli, Frühauf, Bombic, M. Varga - Lažo, Lipiansky, Krayzel - Voščák, Bartok, Kmiť - Hvila, Sabol, Šimurda - Jenčík, Bulík, Dravecký.
SKALICA: Hamerlík - M. Ivičič, Křetinský, Benák, Zajac, Komárek, Klement, Škadra, Dostál - J. Liška, Jarolín, Hartmann - R. Školiak, Liščák, Kokavec - Mikúš, Hrnčirík, Grill - R. Sýkora, Krumpál, Malík.

L. Mikuláš 3:4 Martin (0:0, 3:1, 0:3)

Góly: 21. Krátky, 33. Rúfus, 39. Devečka - 26. Zachar, 44. Holečko, 50. Mahdalík, 54. Hančák. Rozhodovali: Jung - Bulko, Kubuš, vylúčení: 7:7 (navyše Ri. Huna na 10 min), presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 2 685 divákov.
L. MIKULÁŠ: Falter - M. Droppa, Fatyka, Lištiak, Kadlubiak, Devečka, Tomaška, Šterbák, Rúfus - Kopecký, Pleva, Krátky - Miklík, Trochta, Šebo - Ri. Huna, Ro. Huna, Kriška - Bohucký, Hovorka, Bartík.
MARTIN: Rovnianek - Stolárik, Pšenka, Kolba, Hančák, Chromík, Stančok, Michnáč, Böhme - Pokrivčák, Holečko, Važan - Tabaček, Mahdalík, Mucha - Šimo, Kuric, Koložváry - Bokroš, Zachar, Beutel.

Gregor v Košiciach skončil

Vedenie hokejového klubu HC Košice odvolalo z funkcie hlavného trénera Dušana Gregora. Najväčší kandidát na majstrovský titul sa síce v utorňajšom 6. kole ST extraligy dočkal na ľade Martina prvého víťazstva, ale napriek tomu siahli funkcionári klubu k výmene. „Po dôkladnom zvážení sme sa rozhodli odvolať trénera Gregora. Mužstvo nepredvázalo adekvátne výkony, čo bol dôvod tohto kroku. S trénerom Gregorom sme sa rozišli korektne a už v sobotu predstavíme mužstvu nového kormidelníka,“ vyjadril sa prezident HC Ľudovít Veme. Už bývalý kouč Košíc Dušan Gregor sa veľmi nechcel vyjadrovať na margo svojho predčasného odchodu. „Nebudem to komentovať. Dohodli sme sa na ukončení zmluvy a to je všetko, čo vám môžem povedať,“ reagoval Gregor.
Najväčším kandidátom na uvoľnený post je duo - Ján Jaško a Ján Selvek. „Zatiaľ ma nikto z Košíc nekontaktoval, takže sa touto témou nezaťažujem,“ vyjadril sa Jaško.
(mko)

Hlasy trénerov

Miroslav Marcinko, tréner Košíc: „Pripravovali sme sa na zápas ako na každý iný, ale po víťazstve v Martine sme chceli vyhrať konečne aj doma. Chlapci bojovali, dreli a víťazstvo sme si zaslúžili.“
Pavel Pazourek, tréner Skalice: „V prvej tretine sme nehrali dobre, potom sme hru vyrovnali. Góly, ktoré sme inkasovali, padli po našich hrubých chybách, naopak, šance, ktoré sme si dokázali vypracovať, sme nevyužili.“
Jerguš Bača, asistent L. Mikuláša: „Hokej sa nehrá na 40 minút, ale na 60. Po druhej tretine sme nečakali, že súper zvýši bojovnosť, lebo nemá čo stratiť. To sa aj potvrdilo a zbytočne naše vylúčenia nás pripravili o body.“
František Mrukvia ml., asistent Martina: „V druhej tretine sme inkasovali zbytočné góly, ale potom sme zabojovali. Chlapcom môžem len poďakovať za bojovnosť v poslednej tretine, keď zvrátili výsledok stretnutia.“
Ján Šterbák, tréner Žiliny: „Bolo to nervózne stretnutie. Zvolenčania, aj keď po minulej sezóne oslabení, stále predstavujú hokejovú silu, a tak máme z víťazstva veľkú radosť a verím, že nám pomôže do ďalších stretnutí.“
Peter Mikula, tréner Zvolena: „My sme podali konsolidovaný výkon, zdalo sa, že po úvodnom góle prevezmeme iniciatívu, no inkasovali sme v oslabení. V tretej tretine sme mali viac z hry, zdalo sa, že máme bližšie k víťaznému gólu, no šťastie sa priklonilo k domácim.“
Juraj Boldiš, asistent Trenčína: „Ťažko sa hodnotí zápas, keď je už štvrtý v poradí, v ktorom sme nedali gól. V našej koncovke to bolo zase žalostné, no a to nás stálo lepší výsledok.“
Ladislav Svozil, tréner Popradu: „Hovorím znovu to, čo som hovoril na začiatku súťaže, že v lige nie je slabý súper a Trenčín to dnes potvrdil. Myslím si, že to bolo vynikajúce stretnutie. Za stavu 2:0 musel Trenčín otvoriť hru a nám sa vytvoril priestor na brejky.“
Antonín Stavjaňa,tréner Nitry: „Keď dáme prvý gól hneď na začiatku stretnutia, mužstvo je v pohode. Zatiaľ sa nám darí, zvládame domáce zápasy, pomáha nám šiesty hráí, ktorým je hľadisko.‘‘
Jozef Augusta,tréner Slovana: „Nehrali sme to, čo sme si povedali. Rozhodla hneď prvá tretina, kde sme urobili dve hrubé chyby, čo vedeli domáci dobre využiť.“