11. decembra 2011

Nitra zažila gólovú prestrelku, Skalica ťahá víťaznú šnúru

Výsledky 30. kola slovenskej extraligy. HK AutoFinance Poprad - MsHK DOXXbet Žilina 1:3 (1:0, 0:2, 0:1) I. tretina Popradskí diváci nevideli dychberúci hokej. ...

skalica trencin Bratislava 11. decembra (WEBNOVINY) - Výsledky 30. kola slovenskej extraligy.

HK AutoFinance Poprad - MsHK DOXXbet Žilina 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

I. tretina

Popradskí diváci nevideli dychberúci hokej. Prvú zaujímavú šancu si po dvoch minútach vypracoval Svitana, no jeho strele zápästím chýbala väčšia intenzita. Zo zverencov trénera Jančušku sa v prvej časti najviac ukazoval Linet, ktorý mal dve sľubné príležitostí. Po 15-tich minútach otvorili skóre domáci. R.Rapáč "nabil" do stredu poľa Škovirovi a skúsený útočník z prvej nedal Lacovi šancu. V poslednej minúte prvej tretiny Kraft zobral spred žilinského gólmana puk nepozornému Ďurkechovi, no nádejnú šancu domáci nepremenili v druhý gól.

II. tretina

"Vlci" mohli vyrovnať hneď na začiatku druhej časti, Richard Huna však skackajúci puk neusmernil za chrbát Melicherčíka. V 25. minúte skúšal Laca prekvapiť R.Rapáč, po ňom od modrej predviedli svoje pokusy Fabian i Šterbák. Ešte predtým, než sa stretnutie prehuplo do druhej polovice, hlavný arbiter Lokšík nariadil trestné strieľanie za faul Dlouhého na Krotáka Popradský kapitán svoj nájazd nepremenil, keď Laco prečítal jeho pokus a postrážil si priestor medzi betónmi. O pár minút sa na žilinského gólmana rútil Kuľha, puk po jeho príklepe však ratovali okrem Laca i hosťujúci beci. Kým domáci svoje šance pozahadzovali, Žilinčania predviedli efektívnu koncovku, keď Drevenák zakončil Mikhailov prieinik - 1:1. Obaja "vlci" si po štyroch minútach spoluprácu zopakovali a hostia potrestali popradskú letargiu - 2:1. Tretí gól mal na hokejke T.Sýkora, Melicherčík však kryl oba jeho pokusy.

III. tretina

Poprad mohol v presilovke vyrpovnať, no nechal Žilinčanov vo vlastnom oslabení zaútočiť a dovolil im streliť i gól, keď veľkú nepozornosť v defenzíve potrestal Sivák - 1:3. Domáci sa trápili aj v presilovkách, nevedeli si prihrať a dostať sa ku gólovým šanciam. V 53. minúte sa "kamzíkom" naskytla ideálna šanca na zvrat - 66 sekundová presilovka piatich proti trom. Kmiť v nej spálil dve "tutovky" a to bolo z popradskej strany v nedeľnom zápase všetko. Žilinčania hrali v tretej časti veľmi nedisicplinovane, ale oslabenia prežili iba vďaka Lacovi a katastrofálnej hre Popradu, ktorá im takmer dovolila v oslabení skórovať i druhý raz. Riedko zaplnené tribúny odmenili Popradčanov za slabý výkon po zápase piskotom.

Góly: 16. Škovira (R. Rapáč) - 33. M. Drevenák (Michajlov), 37. M. Drevenák (Michajlov), 42. Sivák (V. Nemec)
Vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky: 0:0, vylúčenia: 0:1, rozhodovali: P. Jonák - Bogdaň, Kacej, 1105 divákov

Poprad: Melicherčík - D. Brejčák, R. Suchý, Fabian, Kovačevič, M. Šterbák, Fabian, D. Kramár, Jáchym, Malina - Vandas, Koskinen, Kuľha - A. Kroták, Kmiť, Vaic - Škovira, P. Svitana, R. Rapáč - Paločko, Kraft, Gellerstedt
Žilina: M. Laco - D. Devečka, Kudělka, Krčula, Dlouhý, Ďurkech, Houdek, Niník - Sivák, Róbert Huna, Richard Huna - Drábek, V. Nemec, T. Sýkora - M. Drevenák, Michajlov, Smotrila - Stupka, Linet, Kubiš

Dukla Trenčín - HK 36 Skalica 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

I. tretina

Zľava: Hráč Dukly Trenčín Richard Lelkeš a hráči HK 36 Skalica Tibor Kutálek a Marcel Holovič počas 30. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy medzi Dukla Trenčín - HK 36 Skalica. Trenčín, 11. december 2011. Foto: SITA/Tomáš SomrDomáci si od začiatku vynútili prevahu, okrem herného tlaku boli usilovní aj strelecky, lenže skalická defenzíva na čele s brankárom Lakosilom dokázala väčšinu nebezpečných situácii zvládnuť.

Výnimkou bola 14. min, kedy sa Tvrdoň okamžite po buly predral ku bránke a bekhendom efektne zavesil puk do bránky. Hostia sa spoliehali na brejky, tie im však v prvej tretine nevychádzali.

II. tretina

V 39. sekunde druhej časti však Pálffy počas oslabenia na dvakrát potrestal zaváhanie súperových zadákov a obraz hry sa zmenil. Skalica začala dôraznejšie útočne hrýzť, takže akcie sa striedali na oboch stranách, nepresnosti v hre však bolo stále dosť.

V 45. min už Skaličania viedli, keď sa pred bránkou z čista - jasna objavil Pálffy, ktorý strelou z prevej poslal do siete perfektnú Školiakovu prihrávku od mantinelu. Hostia sa definitívne dostali na koňa a umne odolávali nedôslednej snahe súpera o zvrat. Nervózni domáci kopili čoraz viac chýb a ich výkon od začiatku zápasu smerom k jeho koncu negradoval, ale naopak klesal. Skalica zvládla súboj takticky výborne a v 58. min Školiak zblízka spečatil jej víťazstvo.

Góly: 14. Tvrdoň - 21. Pálffy, 45. Pálffy (R. Školiak), 58. R. Školiak (Pállfy, T. Višňovský)
Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Kubuš - Šefčík, Výleta, 2350 divákov

Trenčín: V. Kováč - Habšuda, Trefný, M. Biro, Gabriš, Štindl, E. Bednár, Hlubuček, Bobček - P. Fabuš, Andrej Šťastný, Melichárek - Tybor, J. Gašparovič, R. Tvrdoň - O. Mikula, Sojčík, M. Filo - Radulay, P. Kopecký, Lelkeš
Skalica: Lakosil - Vyrúbalík, Šmach, M. Srnec, Kloz, Jaborník, T. Magušin, Karlíček - Pálffy, R. Školiak, J. Hruška - Obdržálek, T. Višňovský, Lušňák - Kutálek, Holovič, M. Šátek - J. Jurík, Klejna, Konečný

HK Nitra - MHC Mountfield Martin 8:6 (2:2, 4:1, 2:3)

I. tretina

Gólovo bohatý zápas otvorili v 6. minúte hostia. Domáci sa pozabudli v útočnom pásme a v brejku dvoch proti jednému zužitkoval Ižvoltovu prihrávku Škoda. O päť minút neskôr už bolo vyrovnané, keď sa tvrdá strela nitrianskeho obrancu Hrušku odrazila od zadného mantinelu priamo pred pohotového Mašlonku, ktorý odkrytou bránkou nepohrdol. V 15. minúte sa prvýkrát v zápase dostali do vedenia domáci, keď Ručkay videl lepšie postaveného Samira Salijiho a bolo 2:1. Tesné vedenie však Nitre dlho nevydržalo. Už nasledujúca minúta priniesla vyrovnanie z hokejky Martinčana Sobotu, ktorý bol na konci spolupráce tretieho útoku MHC. V úplnom závere ešte Valčák dostal puk do martinskej bránky, no stalo sa tak až po prvej siréne.

II. tretina

Domáci však tretí gól pridali krátko po prvej prestávke. Štefanka "rusnkákovsky" zasunul puk za Šimka a bolo 3:2. V 25. minúte ušiel po chybe domácej obrany do brejku Škoda, no svoju akciu gólom nezakončil. Pri pokuse o blafák však atakoval brankára Fedora, ktorý následne prepustil miesto náhradníkovi Čiliakovi. V 31. minúte pri signalizovanej presilovke mali domáci výhodu a v štvrtý gól ju premenil obranca Hruška. Stav 4:2 však takmer okamžite zmenil Ižvolt, ktorý ušiel do brejku a hoci bol faulovaný, dokázal prekonať Čiliaka - 4:3. Ofenzívne naladení domáci pridali piaty gól v 36. minúte. V presilovke sa po prihrávke S. Salijiho nemýlil dobre hrajúci Ručkay a v ďalšej presilovke upravil König už na 6:3. Do tretej tretiny nahradil martinského brankára Šimka jeho kolega Dzubina.

V 45. minúte však aj ten inkasoval, keď Garip Saliji videl voľného Hrnku a ten pred odkrytou bránkou nezaváhal. Hostia však zbrane nezložili. V 49. minúte ušiel do brejku obranca Mocek a nezaváhal rovnako ako o štyri minúty neskôr v presilovke Markovič. Za stavu 7:5 hostia vycítili šancu, na čo domáci zareagovali oddychovým časom. Aktívnych Martinčanov schladil v 55. minúte gól Garipa Salijiho, ktorý sa presadil po dôraze pred Dzubinom. 57. minúta priniesla šiesty gól hostí, keď Čiliak neudržal puk po strele od modrej čiary a kapitán Markovič upravil na divokých 8:6. V ďalšom priebehu s už skóre nezmenilo a po divokom výsledku sa radovali domáci.

Góly: 1. Mašlonka (M. Hruška, H. Ručkay) 15. S. Saliji (H. Ručkay, Martin Segľa), 21. M. Štefanka (G. Saliji), 31. M. Hruška (H. Ručkay, T. Hrnka), 36. H. Ručkay (S. Saliji, Martin Segľa), 39. König (Fojtík, M. Hruška), 45. T. Hrnka (G. Saliji), 55. G. Saliji (M. Štefanka, T. Hrnka) - 6. V. Škoda (Miroslav Ižvolt), 16. Sobota (Murček, Macejka), 31. Miroslav Ižvolt (Zukal), 49. J. Mocek (Macejka, Miroslav Ižvolt), 53. J. Markovič (Miroslav Ižvolt, Galamboš), 57. J. Markovič (Drgoň, Galamboš)
Vylúčení: 5:9 na 2 min, navyše: Michal Važan (Martin) na 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 2:1, vylúčenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - M. Novák, Brath, 1431 divákov

Nitra: Fedor (25. Čiliak) - Rais, Ďurák, M. Hruška, König, Árvay, M. Bača, Kružík, Pavol Gurčík - T. Hrnka, M. Štefanka, G. Saliji - Mašlonka, Valčák, Fojtík - S. Saliji, Martin Segľa, H. Ručkay - Šumichrast, Piačka, Barinka
Martin: M. Šimko (41. Dzubina) - Drgoň, J. Mocek, Zukal, Martin Výborný, Matejka, Brcko, Tupý, Vartovník - J. Markovič, Galamboš, Michal Važan - Kriška, V. Škoda, Miroslav Ižvolt - Macejka, Murček, Sobota - J. Cíger, Zeliska, Škumát