14. mája 2013

Nitra zvíťazila v dohrávke Corgoň ligy nad Košicami

Futbalisti FC Nitra zvíťazili v utorňajšej dohrávke 29. kola Corgoň ligy nad Košicami 1:0. Rozhodujúci gól strelil v 84. minúte Tawamba. Futbal - Corgoň liga 2012/2013 - dohrávka 29. kola - ...

fc nitra mfk kosice 10 NITRA 14. mája (WEBNOVINY) - Futbalisti FC Nitra zvíťazili v utorňajšej dohrávke 29. kola Corgoň ligy nad Košicami 1:0. Rozhodujúci gól strelil v 84. minúte Tawamba.

Futbal - Corgoň liga 2012/2013 - dohrávka 29. kola - utorok:

FC Nitra - MFK Košice 1:0 (0:0)

Gól: 84. Tawamba, ŽK: 89. Kaspřák - 68. U. Matič, rozhodovali: Horváth - Slyško, Poláček, 1420 divákov

Nitra: M. Chudý - R. Cicman, Kaspřák, Struhár, Mičic - Šimončič - V. Gajdoš (90. V. Kráľ), Zošák, Tawamba, Cléber (79. Kutra) - Šmehyl (68. Obradovič)
Košice: Tofiloski - Ostojič (90. Gál-Andrezly), Kavka, Bašista, Sekulič - Bukata, Hovančík - Viazanko, U. Matič (70. K. Diaby), Karaš (60. Šinglár) - O. Diaby

Obrazom: Futbalisti Nitry porazili Košičanov

I. polčas

V prvom polčase sa hral futbal bez vyloženej gólovej príležitosti. Po štvrťhodine hry si Cléber vymenil loptu s R. Cicmanom, ale vystrelil vedľa košickej bránky.

Onedlho tesne minul aj V. Gajdoš a v 20. min rovnako pochodil aj Šimončič.

Až potom sa ozvali hostia, strela Uroša Matiča z tridsiatich metrov po polhodine hry však išla do stredu bránky, čo Chudý bez problémov vyriešil.

V 33. min po prihrávke Šmehyla takmer prekvapil košického brankára Šimončič a krátko na to po prieniku Gajdoša po ľavej strane hlavičkoval Tawamba tesne nad.

V závere prvého polčasu ešte zaujala prudká strela Hovančíka z 20 metrov, ale brankár Chudý vytlačil loptu nad bránku.

II. polčas

Po zmene strán sa Nitrania usadili na vlastnej polovici a vyčkávali, čo podniknú Košičania. Ich snaha bola viditeľná, no málo efektívna, a tak v závere zvýšili útočnú aktivitu domáci futbalisti.

V 78. min nebezpečne vystrelil striedajúci Obradovič z trestného kopu k ľavej žrdi, brankár hostí Tofilovski sa prezentoval dobrým zákrokom.

V 84. min však kapituloval, keď ho po centri Obradoviča zblízka prekonal hlavou Tawamba - 1:0. Nitra získala dôležité tri body v boji o záchranu.