Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. mája 2019

Nitriansky kraj chce znížiť svoju uhlíkovú stopuNitriansky samosprávny kraj (NSK) chce prijať opatrenia na zníženie uhlíkovej stopy. Chce sa zamerať na úspory energie a na lepšie využívanie jej obnoviteľných zdrojov.Zdieľať
Nitriansky hrad Foto: MP spol
Nitra 15. mája (TASR) - Nitriansky samosprávny kraj (NSK) chce prijať opatrenia na zníženie uhlíkovej stopy. Chce sa zamerať na úspory energie a na lepšie využívanie jej obnoviteľných zdrojov.


Krajskí poslanci v rozpočte vyčlenili peniaze na spolufinancovanie projektu, ktorý by mal byť hradený predovšetkým z fondov Európskej únie. Jeho výsledkom má byť vypracovanie regionálnej nízkouhlíkovej stratégie. „V nej budú nastavené nízkouhlíkové opatrenia zamerané najmä na energetickú efektívnosť a využívanie obnoviteľných zdrojov energie,“ uviedol riaditeľ Úradu NSK Dušan Guťan.

Ako doplnil, maximálna výška príspevku na jeden projekt je 300.000 eur. Schválené spolufinancovanie je vo výške do 15.000 eur. „NSK teraz vypracuje projekt a predloží žiadosť o nenávratný finančný príspevok. Následne vytvorí platformu pre vypracovanie konkrétnych projektov,“ doplnil Guťan.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
KĽDR postihlo najhoršie sucho za takmer 40 rokov
<< predchádzajúci článok
Bugár: Ak niekto chce spievať hymnu iného štátu, nemôže byť pokutovaný

Nitriansky kraj chce znížiť svoju uhlíkovú stopu - diskusné fórum čitateľov