Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

09. apríla 2013

Nitriansky veľtrh práce ponúkne desaťtisíc pracovných miestViac ako 10-tisíc pracovných miest ponúkne najväčší veľtrh pracovných príležitostí na Slovensku Veľtrh práce - Job Expo 2013. Konať sa bude 18. a 19. apríla v priestoroch výstaviska ...Zdieľať
spolupraca praca NITRA 9. apríla (WEBNOVINY) – Viac ako 10-tisíc pracovných miest ponúkne najväčší veľtrh pracovných príležitostí na Slovensku Veľtrh práce - Job Expo 2013.


Konať sa bude 18. a 19. apríla v priestoroch výstaviska Agrokomplex v Nitre, kde bude zároveň aj XV. Medzinárodná burza práce a XXI. ročník výstavy Mladý tvorca.

Veľtrh organizuje Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny pod záštitou predsedu vlády Roberta Fica a ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Jána Richtera.

Na výstavnej ploche vyše 11 000 metrov štvorcových budú ponúkať pracovné miesta zamestnávatelia zo Slovenska aj zahraničia, spoločnosti ponúkajúce vzdelávanie, prípravu pre trh práce, kariérne poradenstvo, sprostredkovateľské agentúry, partneri siete EURES.

Svoje stánky tu budú mať aj európske inštitúcie, ktoré poskytujú občanom poradenstvo a pomoc od štúdia a prípravy na povolanie až po získanie zamestnania. Návštevníci veľtrhu budú môcť priamo na mieste absolvovať pracovný pohovor a dohodnúť si nástup do zamestnania. Zároveň si budú môcť bezplatne otestovať svoje jazykové, počítačové a profesijné kvalifikačné predpoklady a zúčastniť sa na prezentačných aktivitách, seminároch a workshopoch. Vstup na veľtrh je zdarma.

Súčasťou veľtrhu Job Expo 2013 bude aj odborná panelová konferencia o trhu práce za účasti premiéra Roberta Fica, ministrov práce, hospodárstva, pôdohospodárstva, školstva a komisára Európskej komisie pre zamestnanosť Lászlóa Andora. Hlavnými témami konferencie budú podnikateľské prostredie a tvorba pracovných miest, prechod zo školy na trh práce, legislatívna podpora zamestnanosti a sociálna zodpovednosť podnikov na trhu práce.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Euro má v Nemecku rekordnú podporu
<< predchádzajúci článok
Šéfka ústavneho súdu chce viac sudcov a menej kompetencií

Nitriansky veľtrh práce ponúkne desaťtisíc pracovných miest - diskusné fórum čitateľov

JA10.4. 17:57:18