Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. mája 2019

Noc múzeí a galérií bude v Baníckom múzeu v retro štýleNa snímke Banícke múzeum v Rožňave.Zdieľať
Na snímke Banícke múzeum v Rožňave. Foto: TASR
Rožňava 14. mája (TASR) – Tohtoročná Noc múzeí a galérií sa bude v rožňavskom Baníckom múzeu (BM) niesť v retro štýle. Ako informoval manažér kultúry BM Róbert Šimko, sprievodným podujatím bude už v piatok 17. mája od 9.00 h Múzejný retro deň.


„Záujemcov čaká rozmanitý náučno-zábavný program zameraný na spôsob života v období socializmu. V piatok to budú obľúbené tvorivé dielne, prednášky o 1. máji, o spartakiádach, alebo hračkách v socializme. Súčasťou bude aj možnosť praktického cvičenia samotnej spartakiády na nádvorí, ktorú múzeum pripravilo spolu s Olympijským klubom Gemer,“ priblížil Šimko.

Ako pokračoval, program zavŕši samotná sobotňajšia Noc múzeí a galérií, počas ktorej budú záujemcom sprístupnené všetky prevádzky BM v neštandardnom čase od 17:00 h do 23:00 h.

„Návštevníkov čakajú prednášky, ako aj večerné a nočné prehliadky expozícií a aktuálnych výstav. Počas oboch dní až do zotmenia bude v areáli zážitkového centra Sentinel pre najmenších návštevníkov k dispozícii banský vláčik,“ dodal Šimko.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V. Putin: Rusko chce plne obnoviť svoje vzťahy s USA
<< predchádzajúci článok
USA varujú Úniu pred plánovanými opatreniami v oblasti bezpečnosti

Noc múzeí a galérií bude v Baníckom múzeu v retro štýle - diskusné fórum čitateľov