Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

31. augusta 2007

Nohavicovi pomáhali s textom erotickej piesne fanúšikoviaČeský pesničkár Jaromír Nohavica dostal od svojich fanúšikov v priebehu dvoch rokov 195 návrhov, ako by mal dokončiť svoju pieseň Za hotelovou zdí. Ako informoval internetový portál iDNES.cz, ...Zdieľať

BRATISLAVA 31. augusta (WEBNOVINY) - Český pesničkár Jaromír Nohavica dostal od svojich fanúšikov v priebehu dvoch rokov 195 návrhov, ako by mal dokončiť svoju pieseň Za hotelovou zdí. Ako informoval internetový portál iDNES.cz, ľahko erotickú skladbu začal písať v polovici 90. rokov a na koncertoch ju zahral asi dva razy. Zareagoval však jeden z fanúšikov, ktorý mu navrhol, ako by mohla pieseň pokračovať. Nohavica sa následne rozhodol usporiadať textársku súťaž.

Prvé verše skladby Za hotelovou zdí zložil Nohavica v jihlavskom hoteli Grand. Skladba začínala slovami: Za hotelovou zdí dva se milují, tenká je zeď, nelze neslyšet. Spomedzi prijatých návrhov Nohavica zverejnil vybraté pasáže. Jeden z textárov napríklad navrhuje, aby skladba končila veršami: Jdu z pokoje pryč, vedle zacinká klíč, kdo nevyjde ze dveří, registrovaní partneři". Ďalší vo svojom texte odporúčal prevŕtať stenu, ale "hotelový řád vrtání nemá rád". Iný mal "dobrý nápad, že im bude chrápať". "Žiadny bulvár. Seriózna poetika s prímesou nehrubej vulgarity a českého kutilstva," zhodnotil Nohavica textárske počiny svojich fanúšikov. Z ponúkaných riešení si nakoniec vybral útek do sprchy. Nie je však známe, či sa staronová pieseň objaví aj na novom albume, ktorý by mal vyjsť na jar 2008.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vinníci dopravných nehôd budú potrestaní prísnejšie
<< predchádzajúci článok
Socha Schöner Náciho je už na pôvodnom mieste