24hod.sk    Gala    Hudba

24. januára 2011

Nominácie na Radio_Head Awards ovládli PPE a The UniquesPôvodom košické hudobné zoskupenia Puding pani Elvisovej (PPE) a The Uniques ovládli v rámci hlasovania verejnosti nominácie na Radio_Head Awards ...Zdieľať
puding pani elvisovej Kapela Puding pani Elvisovej.Foto: SITA/Tatiana BerešováBRATISLAVA 24. januára 


- Pôvodom košické hudobné zoskupenia Puding pani Elvisovej (PPE) a The Uniques ovládli v rámci hlasovania verejnosti nominácie na Radio_Head Awards za rok 2010, keď sú obe nominované po štyrikrát. PPE budú o hudobnú cenu súťažiť v troch kategóriách: Album roka (Pí), Skladba roka (Mladí chemici a Gramatika) a Najlepšia koncertná kapela / interpret. The Uniques na čele so spevákom Pištom Kralovičom sú nominovaní dokonca vo všetkých štyroch kategóriách, teda Album roka (From The Dust), Skladba roka (Dungeon), Nováčik roka a Najlepšia koncertná kapela / interpret. Tri ceny si z odovzdávania Radio_Head Awards môže odniesť skupina Billy Barman, ktorá je nominovaná v kategórii Album roka (Noční jazdci), Singel roka (Na laze Oremovom) a Najlepšia koncertná kapela / interpret. Billy Barman vlani zvíťazili vo dvoch kategóriách - Nováčik roka a Najlepšia koncertná kapela / interpret. Dvakrát je pre tento ročník nominovaná kapela Para. Po jednej nominácii si vybojovali Jana Kirschner, B-Complex, Bene, Moustache, Youcoco, Noisecut a Ján Boleslav Kladivo a Bez ladu a skladu, ktorá je zoskupením s najdlhším pôsobením na scéne spomedzi nominovaných. "Wow, ďakujeme našim skvelým fanúšikom za ich podporu a veľmi si vážime nomináciu od kritikov. Je to veľmi príjemný pocit zadosťučinenia za našu minuloročnú každodennú prácu na pesničkách, albume a na koncertoch. A samozrejme veľká vďaka patrí Rádiu_FM, že nám tento pocit umožnilo," uviedol pre agentúru SITA spevák PPE Pino.

Víťazov vyhlásia 18. februára
Rádio_FM dnes odštartovalo druhé kolo hlasovania v rámci tretieho ročníka hudobných cien Radio_Head Awards, ktoré potrvá do 13. februára. Na webovej stránke radiofm.sk/rha si ľudia môžu vyberať svojich favoritov v štyroch kategóriách - Album roka, Singel roka, Nováčik roka a Najlepšia koncertná kapela / interpret. Vybraní kritici opäť vyberú aj piatu cenu pre album roka, o ktorú sa uchádzajú aj PPE. Víťazi budú známi na slávnostnom odovzdávaní cien 18. februára v bratislavskom Majestic Music Clube.

Víťaz ceny hudobných kritikov v súťaži Radio_Head Awards J.B. Kladivo počas koncertu v A4. Ilustračné foto SITA/Michal BurzaMinuloročné ocenenia Radio_Head Awards
V roku 2009 v rámci Radio_Head Awards udeľovali iba dve ceny - za najlepší album podľa kritikov i odbornej verejnosti. Hudobník Jan Boleslav Kladivo a jeho nahrávka Rozhľadňa (2008) zvíťazil u kritikov. Verejnosť si vybrala skupinu Noisecut a ich album Bliiizko (2008). Kapela Noisecut vtedy porazila finalistov Karola Mikloša (The Past Of The Future), Longital (Gloria), Amphibios (Secrets) a Čisté Tvary (Rita Von Anarchia). Naživo sa počas priameho prenosu predstavili napríklad Lavagance, Čisté Tvary spoločne s Erichom Bobošom Procházkom, The Uniques, Billy Barman a Youcoco, Talkshow a H16, Longital s Isobutaneom, The Swan Bride a dvakrát aj víťazi Noisecut, ktorí sa prezentovali najprv coververziou skupiny Motörhead a neskôr aj vlastnou skladbou.

Vlani získala poslucháčsku cenu Album roka 2009 kapela Diego za svoj druhý štúdiový počin Peripheries. Najlepším albumom uplynulého roka podľa kritikov z vybraných médií bola eponymná nahrávka z dielne projektu The Autumnist, za ktorým stojí Vlado Ďurajka. Najlepšou koncertnou kapelou za rok 2009 a zároveň Nováčikom roka 2009 sa stala formácia Billy Barman. Po cenu v kategórii Singel roka 2009 si prišli členovia kapely Vetroplach za pieseň Ty mi budeš rozumieť. Počas udeľovania Radio_Head Awards 2009 vystúpili Noisecut, Ján Boleslav Kladivo, Hudba z Marsu s Jánom Kuricom, Vetroplach, Billy Barman s Hafnerom, Soundphreakers s rappermi z formácie Dramatikz, Moustache i drum´n´bassový dídžej a producent B-Complex.

Informáciu zverejnila webová stránka radiofm.sk/rha.

Nominácie v kategórii Album roka:
1. Billy Barman - Noční jazdci
2. Jana Kirschner - Krajina rovina
3. Para - Povstanie
4. Puding Pani Elvisovej - Pí
5. The Uniques - From The Dust

Nominácie v kategórii Nováčik roka:
1. B-Complex
2. Bene
3. Moustache
4. The Uniques
5. Youcoco

Nominácie v kategórii Singel roka:
1. Billy Barman - Na laze Oremovom
2. Noisecut & Ján Boleslav Kladivo - Mariena
3. Puding Pani Elvisovej - Mladí chemici
4. Puding Pani Elvisovej - Gramatika
5. The Uniques - Dungeon

Nominácie v kategórii Najlepšia koncertná kapela / interpret:
1. Bez ladu a skladu
2. Billy Barman
3. Para
4. Puding Pani Elvisovej
5. The Uniques

   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/nominacie-na-radio_head-awards-ovladli-ppe-a-the-uniques-cl148131.html