Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. júna 2011

Nóri stiahnu stíhačky z operácie v LíbyiNórsko, ktoré poslalo do Líbye šesť stíhačiek typu F-16, sa 1. augusta stiahne zo vzdušnej operácie proti režimu Muammara Kaddáfího. Informovala o tom v piatok nórska vláda. "Vláda sa ...Zdieľať
stihacka Foto: SITA/APOSLO 10. júna (WEBNOVINY) - Nórsko, ktoré poslalo do Líbye šesť stíhačiek typu F-16, sa 1. augusta stiahne zo vzdušnej operácie proti režimu Muammara Kaddáfího. Informovala o tom v piatok nórska vláda. "Vláda sa rozhodla predĺžiť príspevok Nórska so štyrmi stíhačkami F-16 do 1. augusta. Po tom sa misia skončí," uviedlo ministerstvo obrany vo vyhlásení.


Stanovisko Nórska je reakciou na rozhodnutie NATO z 1. júna, na základe ktorého aliancia predlžuje svoje operácie v Líbyi do konca septembra.

"Počítame s tým, že naši spojenci pochopia, že Nórsko so svojimi obmedzenými vzdušnými silami nemôže prispievať dlhé obdobie," uviedla ministerka obrany Grete Faremová.

Nórsko je jednou z ôsmich krajín, ktoré sa podieľajú na leteckých operáciách v Líbyi. Oslo už v máji avizovalo, že zredukuje svoj príspevok, pokiaľ bude misia Severoatlantickej aliancie pokračovať po 24. júni. Pozorovatelia predpokladali, že krajina tým myslí stiahnutie všetkých svojich stíhačiek tak, ako to požadujú socialisti, ktorí sú členmi stredoľavicovej vládnej koalície.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Taliani odvolali svojho veľvslanca z Brazílie
<< predchádzajúci článok
FICO: Slovensko sa zadlžuje, ľudia chudobnejú