Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

23. mája 2018

Nové EMUI 8.1 prináša inovatívne funkcie pre ešte pohodlnejší život so smartfónom


Tagy: Huawei

Spoločne s nedávnym uvedením vlajkových lodí Huawei P20 a Huawei P20 Pro predstavila spoločnosť Huawei aj najnovšiu verziu vlastného užívateľského prostredia Emotion UI 8.1.Zdieľať
Nové EMUI 8.1 prináša inovatívne funkcie pre ešte pohodlnejší život so smartfónom

Rozhranie ponúka napríklad novú fotoaplikáciu, ktorá je založená na umelej inteligencii, vylepšenú fotogalériu alebo pohodlné a bezpečné odomykanie smartfónu pomocou tváre užívateľa.

 

Aktuálna verzia EMUI 8.1, ktorá je nadstavbou Androidu 8.1, zaznamenala v porovnaní s predchádzajúcou verziou uvedenou na jeseň minulého roka v modeli Huawei Mate 10 Pro, niekoľko významných zmien. Modifikované užívateľské prostredie bolo adaptované na nový FullView formát displeja, vďaka čomu využíva každý jeho pixel. Užívateľ môže skryť navigačné tlačidlá a tým rozsah displeja ešte zväčšiť. Celkový dojem profituje z pomeru strán 18: 9.

 

Smartfón automaticky vyberie najlepšiu fotku

Fotoaparáty nových smartfónov Huawei P20 a P20 Pro využívajú funkciu umelej inteligencie AI Camera 2.0, vďaka ktorej vedia identifikovať 19 rôznych scén, pri ktorých automaticky nastavia optimálne parametre pre fotenie. Pokiaľ ide o fotogalériu, funkcia Image Classification 2.0 je permanentne aktívna aj bez pripojenia ku cloudu. Smartfónu umožňuje automaticky rozpoznať a roztriediť fotografie.

NPU čip (súčasť procesoru Kirin) rozpozná až sto kategórií fotiek a vylepšená je tiež funkcia rozpoznávania tváre pri skupinových fotografiách. V rámci úspory času, ktorý by užívateľ inak strávil hľadaním vhodného záberu (napríklad pre zdieľanie na sociálne siete), telefón automaticky navrhne ten najvhodnejší.

Smartfón automaticky vyberie najlepšiu fotku

Efektné strihanie videa v rekordne krátkom čase

Pokročilá umelá inteligencia (AI) sa prejavuje v mnohých oblastiach nového rozhrania. Vzhľadom k tomu, že sa spoločnosť Huawei rozhodla využiť otvorenú platformu "Open AI Ecosystem”, majú tretie strany možnosť priamo rozvíjať hardvérovú platformu určenú pre umelú inteligenciu a strojové učenie.

Užívatelia Huawei P20 a Huawei P20 Pro v rámci nového EMUI 8.1 nájdu tiež vylepšenú aplikáciu Highlights 2.0, ktorá automaticky vytvorí krátky zostrih tých najzaujímavejších momentov z uplynulých okamihov. Behom chvíľky tak môže atraktívny zostrih zhotoviť dokonca aj užívateľ, ktorý nemá žiadne predchádzajúce skúsenosti s editovaním a tvorbou videa. Rad Huawei P20 okrem toho natívne podporuje jednu z najpopulárnejších platforiem pre vývojárov rozšírenej reality (AR) Google Arcore.

 

Rozpoznanie tváre je takmer nemožné oklamať

Ďalšou z užitočných funkcií je Huawei Face Unlock. Slúži na jednoduché, a hlavne bezpečné odomknutie smartfónu rozpoznaním tváre. Hoci ide o užívateľsky jednoduché zabezpečenie, využíva veľmi pokročilé technológie, ktoré zamedzujú prelomeniu ochrany využitím fotky používateľa. Odomknutie je taktiež nemožné aj v prípade, že je tvár užívateľa skenovaná počas spánku.

 

Rýchlejší a pohodlnejší je aj prechod na nový smartfón, a to vďaka vylepšeniu aplikácie pre zálohu a prenos dát Huawei Phone Clone. Aplikácia zvládne prechod ako z Androidu, tak aj iOS. Prenos dát je bezdrôtový (cez WiFi), rýchlejší a intuitívnejší ako kedykoľvek predtým.

 

Synchronizácia s ďalšou verziou Huawei Mobile Cloud zaistí kompletné zabezpečenie užívateľských dát v prípade straty, rozbitia alebo krádeže telefónu. Užívatelia všetkých zariadení radu P20 získavajú zadarmo 5 GB cloudového úložiska s možnosťou jednoduchého dokúpenia ďalšieho priestoru.


Tagy: Huawei
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Odborníci: Solárium nie je zdravou alternatívou slnečného žiarenia
<< predchádzajúci článok
RADÍME: Herpes je boj na celý život, boľavé pľuzgieriky neprepichujte

Nové EMUI 8.1 prináša inovatívne funkcie pre ešte pohodlnejší život so smartfónom - diskusné fórum čitateľov