Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Auto moto

19. júla 2018

Novela cestného zákona má ísť do pripomienkového konania v augusteIlustračná snímkaZdieľať
Ilustračná snímka Foto: TASR - Miroslava Siváková
 
Bratislava 19. júla (TASR) – Ministerstvo vnútra (MV) SR plánuje dať začiatkom augusta do medzirezortného pripomienkového konania novelu zákona o cestnej premávke. Ako ďalej povedala šéfka rezortu vnútra Denisa Saková (Smer-SD), predtým sa chce stretnúť s odborníkmi, ktorí novelu spracúvali.


"Najviac sa zameriavame na bezpečnosť chodcov na priechodoch," poznamenala. Za minulý rok totiž rezort eviduje, že približne 1150 chodcov nejakým spôsobom atakovali iní účastníci cestnej premávky. "Viac ako jedna tretina takýchto zrážok bola priamo na priechode pre chodcov," dodala ministerka s tým, že toto percento, ktoré demonštruje, že hrozba na chodcov na cestách číha, by chceli znížiť.

Rezort sa v novele venuje aj doladeniu a zefektívneniu niektorých služieb, ktoré poskytuje v rámci evidencie vozidiel. "Obsahovo je tam tiež jedna časť, ktorá sa týka zníženia veku pri dosahovaní vodičského oprávnenia," vysvetlia Saková.

Ďalšia časť sa zameriava na bezpečnosť pri prechode cez železničné priecestia. Čiastočne sa ministerstvo v novele venuje aj cyklistom. "Spresňujeme definíciu, ktorú sme mali v poslednej novele, ako by to malo vyzerať, keď sa cyklista s 0,5 promile v krvi ďalej pohybuje v obci na bicykli," dodala šéfka rezortu.

 

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ľubo Gregor vytvoril množstvo postáv v divadle aj vo filme
<< predchádzajúci článok
Oravská nedeľa predstaví tradičnú kultúru, folklór a zvyky

Novela cestného zákona má ísť do pripomienkového konania v auguste - diskusné fórum čitateľov