Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. novembra 2019

NOVEMBER89: V Bratislave sa koná konferencia Od totality k demokraciiIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Štefan Puškáš
Bratislava 12. novembra (TASR) - V Bratislave, v priestoroch historickej budovy Národnej rady SR na Župnom námestí, sa pod záštitou prezidentky SR republiky Zuzany Čaputovej koná v utorok a stredu (13. 11.) medzinárodná vedecká konferencia pod názvom "Annus mirabilis – rok 1989 a Slovensko. Od totality k demokracii." Podujatie organizuje Ústav pamäti národa (ÚPN) v spolupráci s Klubom '89, Európskou sieťou Pamäť a solidarita, Slovenským národným archívom a Slovenským národným múzeom.


"Na podujatí vystúpi viac ako 30 slovenských aj zahraničných odborníkov, medzi inými profesori Mark Kramer z Harvardovej univerzity a James Krapfl z McGillovej univerzity, zástupca riaditeľa Ruského štátneho archívu súčasných dejín v Moskve profesor Michail Prozumenščikov či profesor Etienne Boisserie z Francúzska," priblížili organizátori. V programe konferencie sú aj diskusie za účasti expertov a aktérov udalostí novembra 1989 ako Ján Budaj, Ladislav Snopko či Vladimír Ondruš.

ÚPN si 30. výročie Nežnej revolúcie pripomína viacerými podujatiami. Nechýbajú medzi nimi diskusie, výstavy, prednášky na školách či Festival slobody.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hranica príjmu zamestnanca s odvodovou úľavou sa zvýši na 678,71 eura
<< predchádzajúci článok
BUDAJ: Nežná revolúcia sa neskončila, pokračuje doteraz

NOVEMBER89: V Bratislave sa koná konferencia Od totality k demokracii - diskusné fórum čitateľov