Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. apríla 2019

Nový Atlas rómskych komunít by mali predstaviť v prvom polrokuIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/František Iván
Bratislava 14. apríla (TASR) - Zistenia nového Atlasu rómskych komunít by mali byť známe do konca prvého polroka 2019. TASR o tom informovala Michaela Miháliková z Úradu splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity.


Spresnila, že zber dát, ktoré realizoval Inštitút pre výskum práce a rodiny (IVPR) pri Ministerstve práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR, bol ukončený vo februári. "Momentálne sa uskutočňuje analytické spracovanie dát. Predpokladané výstupy nového Atlasu rómskych komunít by mali byť známe v prvom polroku 2019," uviedla Miháliková.

Prieskum ako pramenná databáza na analýzu situácie Rómov na Slovensku a podklad na prijímanie opatrení by sa mal podľa predstáv splnomocnenca Ábela Ravasza aktualizovať v budúcnosti pravidelne v päťročnej periodicite.

Prvý Atlas rómskych komunít zrealizovali v roku 2004, druhý priniesol dáta mapujúce situáciu z roku 2013. Dokument sa týkal nielen počtu Rómov podľa jednotlivých krajov, okresov a obcí, ale aj hodnotenia kvality životných podmienok v lokalitách, ktoré obývajú.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Británia bude v priebehu týždňa pokračovať v rozhovoroch o brexite
<< predchádzajúci článok
Výstavba cintorína v Nitre na Chrenovej by mala byť ukončená na jeseň

Nový Atlas rómskych komunít by mali predstaviť v prvom polroku - diskusné fórum čitateľov