Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

20. mája 2011

Nový člen predstavenstva Dexia banky Slovensko a.s.Od 19. mája 2011 sa novou členkou predstavenstva Dexia banky Slovensko stala Jaroslava Hirschová, ktorá bude zodpovedná za vedenie Finančnej divízie. Jaroslava Hirschová je ...Zdieľať
jaroslava hirschova Jaroslava HirschováBRATISLAVA 20. mája (WBN/PR) - Od 19. mája 2011 sa novou členkou predstavenstva Dexia banky Slovensko stala Jaroslava Hirschová, ktorá bude zodpovedná za vedenie Finančnej divízie.


Jaroslava Hirschová je skúsenou finančnou manažérkou s viac ako 15 ročnou praxou v bankovníctve a finančných službách. Do funkcie člena predstavenstva ju vymenovala Dozorná rada banky a schválila Národná banka Slovenska.

Prichádza z ČSOB, a.s. ČR kde pôsobila ako riaditeľka účtovnej metodiky a kvality dát a zároveň ako vrchná finančná riaditeľka ČSOB Pojišťovna a.s. Predtým pracovala ako vrchná finančná riaditeľka Českej pojišťovny, a.s., kde okrem riadenia financií Českej pojišťovny a.s. bola zodpovedná za financie vo všetkých firmách Generali PPF Holdingu pôsobiacich v ČR. Dvanásť rokov pracovala na rôznych pozíciách vo finančnej divízii americkej skupiny General Electric (GE) nielen v Českej republike, ale aj v zahraničí. Napríklad v GE Money Oy vo Fínsku pôsobila ako finančná riaditeľka a členka predstavenstva, vo First National Bank Londýn zastávala funkciu manažérky finančného plánovania a analýz. V GE Money Bank v ČR pracovala ako riaditeľka kontrolingu, riaditeľka finančného plánovania a analýz so zodpovednosťou za všetky spoločnosti skupiny GE v ČR, tiež bola členkou predstavenstva GE Capital Leasing a GE Capital Multiservis.

Predstavenstvo Dexia banky Slovensko aktuálne pôsobí v zložení:

Jan Rollo - predseda predstavenstva a generálny riaditeľ
Peter Chovanec - člen predstavenstva a vrchný riaditeľ divízie verejného a komerčného bankovníctva
Jaroslava Hirschová - členka predstavenstva a vrchná riaditeľka finančnej divízie

Dexia banka Slovensko a.s. pôsobí na trhu od roku 1993. Investičná skupina Penta sa stala hlavným akcionárom Dexia banky Slovensko a.s. v apríli 2011. Banka má v súčasnosti majoritné postavenie na trhu služieb pre mestá a obce. Ponúka komplexné služby obyvateľstvu, mestám, obciam, verejnoprospešným podnikom, medzinárodným a domácim podnikateľským subjektom. Dexia banka Slovensko a.s. sa v rozhodujúcej miere podieľa na financovaní rozvojových programov komunálneho sektora, programov bývania a environmentálnych programov. V súčasnosti poskytuje svoje služby prostredníctvom 49 pobočiek a 742 zamestnancov.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Útok Talibanu zabil človeka, cieľom bola ambasáda USA
<< predchádzajúci článok
NOVÝ ČAS: Lipšic má posilnenú ochranu