Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

19. júna 2012

Nový rumunský premiér vraj okopíroval časť dizertačnej práceNového rumunského premiéra Victora Pontu obvinil anonym z odkopírovania rozsiahlych častí dizertačnej práce bez udania zdrojov. Informoval o tom v pondelok vedecký časopis Nature. Ten ...Zdieľať
victor ponta BUKUREŠŤ 18. júna (WEBNOVINY) - Nového rumunského premiéra Victora Pontu obvinil anonym z odkopírovania rozsiahlych častí dizertačnej práce bez udania zdrojov. Informoval o tom v pondelok vedecký časopis Nature.


Ten uvádza, že jeho pracovníci videli dokumenty, ktoré naznačujú, že pre viac než polovicu Pontovej 432-stranovej práce o Medzinárodnom trestnom súde z roku 2003 odovzdanej na Bukureštianskej univerzite existujú duplicitné texty. Ponta však obvinenia odmieta.

"Som pripravený podstúpiť akýkoľvek druh kontroly," citovala premiéra rumunská tlačová agentúra Agerpres.

Nová rumunská vláda získala dôveru parlamentu začiatkom mája. Ponta nahradil vo funkcii Mihaia Razvana Ungureana, ktorý pri moci nevydržal ani tri mesiace. Jeho mandát však bude maximálne sedemmesačný, keďže riadne parlamentné voľby v Rumunsku sú naplánované na november.

Podľa analytikov bude v prípade potvrdenia podozrení Ponta pravdepodobne nútený odstúpiť. Nature tiež citoval predsedu rumunskej rady pre uznávanie univerzitných diplomov Mariusa Andruha, podľa ktorého sú "dôkazy z plagiátorstva zdrvujúce".

Len osem dní po svojom nástupe do funkcie odstúpiť pre podozrenia z plagiátorstva aj Pontov minister školstva Ioan Mang.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ochutnajte energetický kokteil už zajtra cez online šou
<< predchádzajúci článok
Expremiérovi Berlusconimu hrozia tri roky za mrežami