Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. júna 2022

Nový šéf RTVS má plnú podporu premiéra Hegera, Machaj má ukončiť sériu škandálovPremiér Eduard Heger (OĽaNO) verí, že nový riaditeľ Rozhlasu a ...Zdieľať
4o8a4972 676x451 30.6.2022 (Webnoviny.sk) - Premiér Eduard Heger (OĽaNO) verí, že nový riaditeľ Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) Ľuboš Machaj bude k svojej funkcii pristupovať uvážlivo a zodpovedne, aby ukončil sériu škandálov, ktoré RTVS dlhodobo sprevádzajú. Uviedol to vo svojom statuse na sociálnej sieti.


Machaja vo štvrtkovej voľbe podporilo 89 poslancov zo 122 prítomných. Súčasný šéf RTVS Jaroslav Rezník dostal 29 hlasov. Na zvolenie bola potrebná nadpolovičná väčšina hlasov prítomných poslancov.

Slobodné médiá sú základ


Funkčné obdobie súčasného riaditeľa RTVS Rezníka sa skončí tento rok 1. augusta.

„Nový riaditeľ má moju plnú podporu a voľnú ruku v tom, aby RTVS uchránil od akýchkoľvek či už politických alebo osobných záujmov,“ napísal Heger.

Sloboda médií podľa predsedu vlády patrí medzi základné stavebné kamene demokratickej spoločnosti a verejné médiá nesmú byť výnimkou.

Konštatoval, že RTVS je inštitúcia, ktorá musí byť príkladom objektivity, nezávislosti a transparentnosti. Ako ďalej vysvetlil, je to dôležité pre jej fungovanie a pre dôveru občanov voči nej.

Programový šéf a dramaturg


Nový šéf RTVS Machaj bol v minulosti programovým šéfom rozhlasu i dramaturg Slovenskej televízie. Je tiež spoluzakladateľom niekdajšieho rádia Twist. Blízko k zvoleniu bol už v stredu 29. júna v prvom kole voľby, keď mu chýbali dva hlasy.

Poslanci si v prvom kole voľby mohli vybrať zo siedmich záujemcov. Okrem Machaja a Rezníka kandidovali Tibor Búza, Peter Badač, Ivan Golian, Peter Janků a Vladimír Seman. Daniel Živica sa kandidatúry vzdal.

Komisia odporučila aj Búzu


Poradná komisia pre voľbu generálneho riaditeľa RTVS pri parlamentnom výbore pre kultúru a médiá zaradila medzi odporúčaných kandidátov na post riaditeľa RTVS Búzu a Machaja.

Za prijateľných označila Badača a Goliana. Ako neodporúčaných kandidátov označila Janků, Rezníka, Semana a Živicu.


Zdroj: Webnoviny.sk - Nový šéf RTVS má plnú podporu premiéra Hegera, Machaj má ukončiť sériu škandálov © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovenský hydrometeorologický ústav varuje pred prívalovými povodňami na Orave a Kysuciach
<< predchádzajúci článok
Fico a Kaliňák požiadali Žilinku o využitie paragrafu 363