Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

02. septembra 2009

Novým šéfom SARIO sa stal Juraj KieselNovým generálnym riaditeľom Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) sa stal Juraj Kiesel. Minister hospodárstva Ľubomír Jahnátek vymenoval Kiesela za nového šéfa agentúry na ...Zdieľať
BRATISLAVA 2. septembra (WEBNOVINY) - Novým generálnym riaditeľom Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) sa stal Juraj Kiesel. Minister hospodárstva Ľubomír Jahnátek vymenoval Kiesela za nového šéfa agentúry na základe výsledkov výberového konania. Informovala o tom agentúra.


Juraj Kiesel dočasne viedol agentúru od mája tohto roku, potom čo minister Jahnátek odvolal na žiadosť premiéra Roberta Fica z funkcie generálneho riaditeľa agentúry pre rozvoj investícií a obchodu Petra Hajaša, nominanta koaličnej strany SNS.

Juraj Kiesel pôsobil v agentúre od roku 2004 vo funkcii vedúceho odboru zahraničných misií ako špecialista pre Blízky a Stredný východ. Potom ako v roku 1979 Kiesel skončil Pedagogickú univerzitu v Nitre pôsobil napríklad ako redaktor a moderátor v Slovenskom rozhlase, či v Slovenskej televízii. Od roku 1992 až do roku 2003 pôsobil ako súkromný podnikateľ zameriavajúci sa na obchodnú činnosť v oblasti zahraničného obchodu v teritóriách Blízkeho a stredného Východu.

Hlavnou úlohou SARIO je okrem iného prezentácia hospodárskeho prostredia Slovenska, zviditeľňovanie krajiny pre zahraničných investorov a pomoc rozvoju investičných projektov.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kabinet schválil predĺženie ťažby uhlia v Bani Dolina
<< predchádzajúci článok
Za zastupovanie v sporoch zaplatí SPF 949-tisís eur