Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

31. januára 2012

Novým taiwanským premiérom sa stal finančný expertStaronový taiwanský prezident Ma Jing-ťiou, ktorý zvíťazil v januárových prezidentských voľbách, v utorok vymenoval do funkcie predsedu vlády doterajšieho vicepremiéra Seana Čchena. ...Zdieľať
sean cchen TCHAJ-PEJ 31. januára (WEBNOVINY) - Staronový taiwanský prezident Ma Jing-ťiou, ktorý zvíťazil v januárových prezidentských voľbách, v utorok vymenoval do funkcie predsedu vlády doterajšieho vicepremiéra Seana Čchena.


Šesťdesiatdvaročný finančný expert na čele kabinetu nahradí Wua Ten-jiho, ktorý bude v nasledujúcom funkčnom období Maovým viceprezidentom.

Pročínsky líder pritom vyjadril nádej, že skúsenosti nového premiéra pomôžu ostrovu prekonať ekonomické ťažkosti, vyzdvihol pritom aj jeho zásluhy na hospodárskom zblížení s Pekingom.

Čchen bezprostredne po vymenovaní zverejnil zoznam nových ministrov, v ktorom takisto prevažujú ekonomickí a finanční experti. Oficiálny nástup novej vlády sa očakáva na budúci týždeň.

Ma Jing-ťiou získal vo voľbách 14. januára nadpolovičnú väčšinu hlasov, na poste hlavy štátu tak zostane ďalšie štyri roky. Jeho druhé funkčné obdobie sa začne v máji.

Taiwan sa oddelil od kontinentálnej Číny počas občianskej vojny v roku 1949, Peking ho však stále považuje za súčasť ľudovej republiky a v záujme zjednotenia nevylučuje použitie sily. Diplomatické vzťahy s ostrovom udržiava len niečo vyše 20 krajín sveta.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Eurokomisára pre Grécko netreba, tvrdí Jean-Claude Juncker
<< predchádzajúci článok
Polícia zhabala žene a piatim mužom 133 dávok pervitínu

Novým taiwanským premiérom sa stal finančný expert - diskusné fórum čitateľov