Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. júna 2019

O dohode v prípade lúpeže v dome E. Valka sa rozhodne najskôr na jeseňNa archívnej snímke Ernest Valko.Zdieľať
Na archívnej snímke Ernest Valko. Foto: TASR/Pavel Neubauer
Bratislava 11. júna (TASR) - O návrhu dohody o vine a treste, ktorú uzavrel prokurátor Generálnej prokuratúry (GP) SR Jozef Kandera s Jaroslavom K. obvineným z lúpeže v prípade vraždy advokáta Ernesta Valka, sa bude rozhodovať na Okresnom súde (OS) v Pezinku najskôr na jeseň.


"Dňa 6. júna bol na OS Pezinok doručený návrh GP SR na schválenie dohody o vine a treste s obvineným Jaroslavom K., zo zločinu lúpeže. S obsahom tohto návrhu som sa ako predseda senátu oboznámil 7. júna. Po tom, čo si naštudujem celý vyšetrovací spis, ktorý má 5038 strán v 19 zväzkoch, bude v závislosti od obsahu spisu rozhodnuté, či sa buď určí termín verejného zasadnutia na rozhodnutie o návrhu dohody o vine a treste, alebo sa návrh dohody o vine a treste odmietne," odpovedal na otázku TASR prostredníctvom hovorcu Krajského súdu v Bratislave zákonný sudca OS v Pezinku. Vzhľadom na nadchádzajúce dovolenkové obdobie sa predpokladá, že to bude niekedy v septembri až novembri.

Jaroslav K. je v prípade vraždy prominentného advokáta Ernesta Valka obvinený z lúpeže a nie zo samotnej vraždy. "Dohodu som uzavrel z toho dôvodu, že Jaroslav K. výraznou mierou pomohol orgánom činným v trestnom konaní pri objasnení vraždy Ernesta Valka. Bez jeho pričinenia by nebolo došlo k objasneniu tohto skutku. Výpoveď Jaroslava K. sa potvrdila výsledkami vyšetrovacieho pokusu v dome poškodeného Valka a následnými doplnenými znaleckými posudkami," povedal pre TASR 5. júna Kandera.

Obvinený Jaroslav K. označil za strelca vo vražde Jozefa R. Prokurátor Kandera Jaroslavovi K. navrhuje trest odňatia slobody na sedem rokov a dva mesiace. Odpykať by si ho mal v ústave so stredným stupňom stráženia. Jaroslav K. už bol odsúdený v roku 2017 za trestný čin lúpeže. Okresný súd v Žiari nad Hronom ho odsúdil na trest odňatia slobody vo výmere šiestich rokov a ôsmich mesiacov.

Ernest Valko bol zavraždený vo svojom dome v Limbachu v roku 2010. Po viac než ôsmich rokoch policajti ukončili vyšetrovanie vraždy s návrhom na obžalobu dvoch páchateľov, 43-ročného Jozefa R. a 45-ročného Jaroslava K., ktorých motívom bolo podľa polície lúpiť vo Valkovom dome. Po Valkovom návrate mali do domu vniknúť a Jozef R. mal právnika streliť do hrudníka, čím mu mal spôsobiť smrteľné zranenie.

ikr mia

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Požiar na psychiatrickej klinike v Odese neprežilo šesť ľudí
<< predchádzajúci článok
Kazašská polícia zadržala pri proteste proti výsledku volieb 200 ľudí

O dohode v prípade lúpeže v dome E. Valka sa rozhodne najskôr na jeseň - diskusné fórum čitateľov