Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

20. septembra 2019

O post primátora Nemšovej zabojujú v doplňujúcich voľbách 4 kandidátiIlustračná fotka.Zdieľať
Ilustračná fotka. Foto: TASR/Radovan Stoklasa
 
Nemšová 20. septembra (TASR) – V Nemšovej si v sobotných (21. 9.) doplňujúcich voľbách budú opäť voliť primátora mesta. Dôvodom je januárové rozhodnutie Ústavného súdu (ÚS) SR, ktorý rozhodol o neplatnosti minuloročných volieb.


Ako na svojej webovej stránke informovalo mesto Nemšová, o post primátora sa uchádzajú štyria nezávislí kandidáti – 59-ročný exprimátor František Bagin, 47-ročný štátny zamestnanec Miloš Mojto, 30-ročný projektový manažér Oliver Vavro a 45-ročný živnostník Andrej Vojt.

Sťažnosť na neústavnosť a nezákonnosť volieb podal na ÚS bývalý primátor Bagin (SNS), ktorý získal o dva hlasy menej ako víťaz volieb Mojto (nezávislý) s počtom 1143 hlasov. Ako dôvod uviedol, že o post primátora sa uchádzal aj kandidát, ktorý bol právoplatne odsúdený za úmyselný trestný čin, ktorý v čase podania nebol zahladený, čo neuviedol vo vyhlásení pri podaní kandidatúry. Podľa Bagina bola preto jeho kandidatúra nezákonná.

Daný kandidát získal v primátorských voľbách 152 platných hlasov, ak by nekandidoval, mohol byť výsledok primátorských volieb odlišný. Takmer 30 hlasovacích lístkov odovzdaných vo voľbách primátora bolo v Nemšovej neplatných. 

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rast globálnej ekonomiky je krehký a čelí hrozbám, vyhlásila Lagardová
<< predchádzajúci článok
O dotáciu na obnovu atletických areálov je záujem

O post primátora Nemšovej zabojujú v doplňujúcich voľbách 4 kandidáti - diskusné fórum čitateľov