Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. februára 2012

Obama by znamenal jadrovú vojnu s Iránom, varuje RomneyAk úradujúci americký prezident zvíťazí v novembrových prezidentských voľbách, jeho druhé funkčné obdobie v Bielom dome vyvrcholí jadrovou vojnou s Iránom. Vyjadril sa počas stredajšie debaty ...Zdieľať
romney WASHINGTON 23. februára (WEBNOVINY) - Ak úradujúci americký prezident zvíťazí v novembrových prezidentských voľbách, jeho druhé funkčné obdobie v Bielom dome vyvrcholí jadrovou vojnou s Iránom. Vyjadril sa počas stredajšie debaty jeden zo štyroch uchádzačov o nomináciu Republikánskej strany pre novembrové voľby Mitt Romney.


Podľa exguvernéra štátu Massachusetts Barack Obama nie je zárukou americkej bezpečnosti. S tým súhlasí aj aktuálne najväčší Romneyho rival Rick Santorum. Celkovo však išlo o veľmi vzácnu vzájomnú zhodu počas dvojhodinovej debaty v Arizone, v rámci ktorej sa do slovných potýčok dostávali práve dvaja menovaní. Obaja sa totiž snažia získať voličov na svoju stranu pred nadchádzajúcimi primárkami v štátoch Michigan a Arizona naplánovaných na 28. februára.

"Nesmieme Iránu dovoliť, aby získal jadrovú zbraň. Ak sa tak stane, svet sa zmení, Amerika bude v ohrození a atómové zbrane použité. Ak však budem prezidentom ja, nikdy sa to nestane. Ak ním opäť bude Obama, stane sa to," povedal Romney počas debaty, ktorú naživo prenášala stanica CNN.

Santorum so slovami svojho rivala vehementne súhlasil a Obamu obvinil z nedostatočnej podpory iránskej opozície. Podľa jeho slov súčasný šéf Bieleho domu podporil v Egypte "radikálov na úkor našich priateľov", ale keď prepukli demonštrácie v Iráne neurobil nič. "To je prezident, ktorý musí ísť," dodal bývalý senátor za štát Pennsylvánia, ktorého citujú americké médiá.

Najväčším favoritom na zisk republikánskej nominácie je stále Romney. Kľúčovými v celom procese primárok budú veľké štáty ako Texas, Kalifornia či Ohio, pričom veľa napovie takzvaný marcový super utorok, kedy sa bude voliť v desiatich štátoch vrátane Ohia. Republikáni definitívne vyberú Obamovho vyzývateľa až koncom leta.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bratislavčania sa vlani najviac sťažovali na výtlky
<< predchádzajúci článok
Žena cestu do kostola so synom neprežila, zrazil ich vodič