Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

14. decembra 2020

Obchod s textilom vo Viedni nemusel počas lockdownu platiť nájomné, rozhodol súdObchodu s textilom vo Viedni počas prvého lockdownu úplne odpadla povinnosť platiť nájomné. Oznámil to v pondelok súd vo viedenskom obvode Meidling. Podľa agentúry APA je to vôbec prvé rozhodnutie svojho ...Zdieľať
virus_outbreak_austria_lockdown_51778 56c5df02ef2049da83667f590b60b465 676x425 14.12.2020 (Webnoviny.sk) - Obchodu s textilom vo Viedni počas prvého lockdownu úplne odpadla povinnosť platiť nájomné. Oznámil to v pondelok súd vo viedenskom obvode Meidling. Podľa agentúry APA je to vôbec prvé rozhodnutie svojho druhu.


Sieť obchodov s textilom zaplatila nájomné za marec s výhradou, že povinnosť platiť za apríl odpadá.

Majiteľ podal žalobu


Majiteľ nehnuteľnosti následne podal žalobu o zaplatenie dlžnej čiastky a vypratanie priestorov, súd ju však zamietol. Rozhodnutie nadobúda spätnú účinnosť, keďže prenajímateľ neplánuje odvolanie.

Účastníkov sporu súd bližšie nešpecifikoval s tým, že ide o pobočku siete predajní s textilom na jednej zo známych viedenských obchodných ulíc.

Obmedzená činnosť


Súd sa stotožnil s argumentáciou nájomcu, že koronapandémia je nebezpečná infekčná choroba, ktorá obmedzila výkon podnikateľskej činnosti. To je situácia, ktorá nezasahuje iba nájomcu, ale oveľa širší okruh osôb.

Podľa občianskeho zákonníka nájomcovi odpadá povinnosť platiť nájomné, pokiaľ predmet nájmu nemožno využívať v dôsledku mimoriadnych udalostí, akými sú požiar, vojna alebo mor.


Zdroj: Webnoviny.sk - Obchod s textilom vo Viedni nemusel počas lockdownu platiť nájomné, rozhodol súd © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Holandsko zavádza dosiaľ najprísnejší lockdown
<< predchádzajúci článok
Slováci žijúci v Británii sa v prípade brexitu bez dohody rozdelia na dve skupiny

Obchod s textilom vo Viedni nemusel počas lockdownu platiť nájomné, rozhodol súd - diskusné fórum čitateľov