Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

15. mája 2011

Obchodný reťazec Tesco chudobnejšie regióny nechrániZákazníci obchodného reťazca Tesco nakúpia tovar vo všetkých regiónoch za rovnaké ceny. Rozdiely sa môžu prejavovať len na chlebe a pečive, ktoré zabezpečujú lokálni dodávatelia. ...Zdieľať
tesco Foto: BRATISLAVA 15. mája (WEBNOVINY) – Zákazníci obchodného reťazca Tesco nakúpia tovar vo všetkých regiónoch za rovnaké ceny. Rozdiely sa môžu prejavovať len na chlebe a pečive, ktoré zabezpečujú lokálni dodávatelia. „Cenovú integritu po celom Slovensku máme rovnakú. Sú tam len veľmi malé výnimky, čo sa týka otvorenia nového obchodu v nejakom regióne, vtedy sú tam špeciálne ceny. Alebo aj v prípade, že ten konkrétny obchod sa rozhodol tovar zľavniť, lebo ho má veľa, môže sa tak rozhodnúť,“ vysvetlil vedúci komunikácie Tesco Michal Dyttert. "Pri chlebe a pečive sa to zaručiť nedá, máme desiatky lokálnych dodávateľov," dodal.
Čo znamenajú obmedzenia uvedené na zadnej strane letákov, ktoré z uvedených zliav vynímajú niektoré predajne? Podľa slov vedúceho komunikácie nejde o uprednostňovanie alebo naopak znevýhodňovanie niektorej predajne či oblasti alebo dokonca regiónu. „Niekedy sa stane, že sa zákazníci stretnú v reklamnej komunikácii s tým, že promujeme nejaký tovar a je tam napísaná výnimka, že v niektorom obchode ho nenájdete. To súvisí s tým, že ten konkrétny tovar sa na tých konkrétnych prevádzkach nenachádza,“ objasnil ďalej vedúci komunikácie. „Napríklad na prevádzkach, ktoré majú tisíc metrov štvorcových a menšie sa nenachádza taký istý sortiment, aký je na prevádzkach desaťtisíc metrov štvorcových. Vtedy musíme zákazníka upozorniť, aby tam ten tovar nehľadal a nebol potom sklamaný,“ dodal.

Rozdiel medzi zľavou a akciou

Zákazníci si často mýlia pojmy zľava a akcia. „Je v tom veľký rozdiel,“ povedal Dyttert. „Tovar v akcii je tovar, ktorý chce obchod podporiť v predaji, a teda lepšou cenou ako sa predáva bežne sa ten tovar snaží ponúknuť spotrebiteľovi. Tovar v zľave je tovar, ktorý sa predáva za nižšiu sumu z nejakého dôvodu. Buď preto, že sa ten tovar nepredáva, má problém s kvalitou alebo preto, že sa blíži koniec jeho záruky,“ vysvetlil.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prezident EÚ pricestuje do Číny
<< predchádzajúci článok
Črtá sa spor medzi KDH a Most-Híd o jazyk menšín