Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

07. januára 2019

Obec Vigľáš rozširuje a zatepľuje materskú školuVo Vígľaši v okrese Detva obnovujú materskú školu. Na stavebné práce, rozdelené do dvoch projektov, získala tamojšia obecná samospráva nenávratný finančný ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/Pavol Ďurčo
 
Vígľaš 7. januára (TASR) - Vo Vígľaši v okrese Detva obnovujú materskú školu. Na stavebné práce, rozdelené do dvoch projektov, získala tamojšia obecná samospráva nenávratný finančný príspevok z eurofondov - dohromady takmer 730.000 eur.


Ako píše starosta Róbert Záchenský v obecných novinách, jeden projekt sa týka prístavby pôvodnej budovy materskej školy, druhý jej zateplenia. "Celková spoluúčasť obce na obidvoch projektoch činí 78.500 eur," dodal.

Pri projekte nadstavby materskej školy získajú deti nové priestory o rozlohe 170 m2, čím sa kapacita škôlky rozšíri o ďalších 22 miest. Projekt zateplenia zahŕňa komplexnú rekonštrukciu pôvodnej budovy s výmenou okien, zateplenie obvodového plášťa a strechy, výmenu strešnej krytiny, výmenu ústredného kúrenia, pri čom bude nainštalovaná rekuperácia a nové tepelné čerpadlá. Rekonštrukciou prejde aj elektroinštalácia. Projekt sa dotkne aj zdravotného strediska a zubnej ambulancie, ktoré v budove sídlia.

Deti z materskej školy sú v čase rekonštrukcie budovy dočasne presťahované do areálu základnej školy.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zmluvy s VšZP podpísali všetky ambulancie okrem štyroch lekárov
<< predchádzajúci článok
Dánsko chce postaviť južne od Kodane 9 umelých ostrovov

Obec Vigľáš rozširuje a zatepľuje materskú školu - diskusné fórum čitateľov