28. novembra 2005

Obhajca dvakrát druhý

Po zrušení piatkovej premiéry nového ročníka Svetového pohára FIS v skokoch na lyžiach vo fínskom Kuusame zvládol dvojnásobnú sobotňajšiu porciu najlepšie slovinský reprezentant Robert Kranjec a domáci suverén lanskej zimy Janne Ahonen. V prvom podujatí na veľkom mostíku skrátenom na jedno kolo skončil Slovinec tretí za Čechom Jakubom Jandom a Ahonenom a v druhej súťaži, ktorá nasledovala s dvojhodinovým odstupom, zvíťazil.
Obhajca glóbusu za celkové prvenstvo v uplynulej sezóne Ahonen sa dvakrát musel uspokojiť iba s druhou priečkou, v prvom podujatí bol totiž jediným skokanom, ktorý pristál za hranicou 140 metrov, víťaz letnej Grand Prix Janda. Napriek tomu sa úradujúci majster sveta uhniezdil po boku Kranjeca v čele SP s rovnakým počtom bodov (160).