17. decembra 2016

Obhajca Leicester vydrel bod, Chelsea vyrovnala klubový rekord

Futbalista Leicester City Islam Slimani (vľavo) a Stoke City Bruno Martins Indi bojujú o loptu v 17. kole Premier League Foto: TASR/AP
Londýn 17. decembra (TASR) - Úradujúci šampión anglickej Premier League Leicester City remizoval v sobotňajšom stretnutí 17. kola na ihrisku Stoke City 2:2. Zverenci trénera Claudia Ranieriho síce hrali od 28. minúty bez vylúčeného Jamieho Vardyho a v polčase prehrávali už o dva góly, v závere ale vydreli aspoň bod. Vyrovnanie zariadil v 88. minúte Daniel Amartey.

Futbalisti FC Chelsea natiahli sériu víťazstiev v najvyššej anglickej súťaži na jedenásť. V stretnutí 17. kola uspeli na trávniku Crystal Palace najtesnejším rozdielom 1:0. Jediný gól zápasu dal Diego Costa v 43. minúte hlavičkou po centri Cesara Azpilicuetu. Zverenci Antonia Conteho majú istotu, že Vianoce prežijú na čele tabuľky, momentálne majú na konte 43 bodov.

— Челси. Новости (@fcchelsea_news) December 17, 2016

Jedenástym ligovým triumfom za sebou vyrovnali Londýnčania klubový rekord. "Získali sme veľmi dôležité tri body. Tešia ma víťazstvo aj pohľad na tabuľku," povedal Azpilicueta. "Máme sebavedomie, sme v dobrej kondícii, top hráči sú vo vrcholnej forme a predvádzame organizovaný futbal," dodal pre web BBC ďalší obranca Gary Cahill.

Na snímke tretí zľava hráč Chelsea Diego Costa strieľa víťazný gól v zápase 17. kola anglickej futbalovej Premier League Crystal Palace - FC Chelsea (0:1) v Londýne 17. decembra 2016. Foto: TASR/AP