17. decembra 2016

Obhajca Leicester vydrel bod, Chelsea vyrovnala klubový rekord

Futbalista Leicester City Islam Slimani (vľavo) a Stoke City Bruno Martins Indi bojujú o loptu v 17. kole Premier League Foto: TASR/AP
Londýn 17. decembra (TASR) - Úradujúci šampión anglickej Premier League Leicester City remizoval v sobotňajšom stretnutí 17. kola na ihrisku Stoke City 2:2. Zverenci trénera Claudia Ranieriho síce hrali od 28. minúty bez vylúčeného Jamieho Vardyho a v polčase prehrávali už o dva góly, v závere ale vydreli aspoň bod. Vyrovnanie zariadil v 88. minúte Daniel Amartey.

Futbalisti FC Chelsea natiahli sériu víťazstiev v najvyššej anglickej súťaži na jedenásť. V stretnutí 17. kola uspeli na trávniku Crystal Palace najtesnejším rozdielom 1:0. Jediný gól zápasu dal Diego Costa v 43. minúte hlavičkou po centri Cesara Azpilicuetu. Zverenci Antonia Conteho majú istotu, že Vianoce prežijú na čele tabuľky, momentálne majú na konte 43 bodov.

Jedenástym ligovým triumfom za sebou vyrovnali Londýnčania klubový rekord. "Získali sme veľmi dôležité tri body. Tešia ma víťazstvo aj pohľad na tabuľku," povedal Azpilicueta. "Máme sebavedomie, sme v dobrej kondícii, top hráči sú vo vrcholnej forme a predvádzame organizovaný futbal," dodal pre web BBC ďalší obranca Gary Cahill.

Na snímke tretí zľava hráč Chelsea Diego Costa strieľa víťazný gól v zápase 17. kola anglickej futbalovej Premier League Crystal Palace - FC Chelsea (0:1) v Londýne 17. decembra 2016. Foto: TASR/AP