Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

03. júla 2012

Obrazom: Bielorusi veľkolepo oslávili Deň nezávislostiBieloruská metropola Minsk sa opäť stala dejiskom veľkolepej prehliadky armádnych jednotiek a športovcov. Krajina na čele s "posledným diktátorom v Európe" Alexandrom Lukašenkom ...Zdieľať
bielorusko oslavilo den nezavislosti MINSK 3. júla (WEBNOVINY) - Bieloruská metropola Minsk sa opäť stala dejiskom veľkolepej prehliadky armádnych jednotiek a športovcov.


Krajina na čele s "posledným diktátorom v Európe" Alexandrom Lukašenkom oslavovala Deň nezávislosti.

Prezident Lukašenko pri tejto príležitosti vo svojom prejave povedal, že "Bielorusko prešlo neľahkou cestou budovania štátu, ekonomického a sociálneho rozvoja, aby získalo svoje právoplatné miesto v medzinárodnom spoločenstve".

Zároveň sa poďakoval za blahoprajné telegramy z Ruska, Činy, Vietnamu, Indie a ďalších krajín.

Bielorusko vyhlásilo nezávislosť od Sovietskeho zväzu 27. júla 1990 a krajina sa stala oficiálne samostatnou v decembri 1991 - podobne ako ďalšie vtedajšie sovietske republiky. V apríli 1997 však bieloruská vláda podpísala dohodu s Ruskom o vytvorení spoločnej únie.

Bielorusko odvtedy nezávislosť oslavuje každoročne 3. júla, keď si pripomína oslobodenie Minska od nemeckých okupačných vojsk v roku 1944.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slováci nerozumejú financiám, najvzdelanejší sú Gréci
<< predchádzajúci článok
Video: Brazílsky stíhač rozbil okná počas šou, dostal trest