Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. novembra 2011

OBRAZOM: Fukušima sa po ôsmich mesiacoch otvorila svetuZástupcovia médií dostali v sobotu možnosť prvýkrát nahliadnuť do útrob jadrovej elektrárne Fukušima, ktorú v marci zasiahla ničivá vlna tsunami a poškodila chladiaci systém jej nukleárnych ...Zdieľať
bez nazvu FUKUŠIMA 12. novembra (WEBNOVINY) - Zástupcovia médií dostali v sobotu možnosť prvýkrát nahliadnuť do útrob jadrovej elektrárne Fukušima, ktorú v marci zasiahla ničivá vlna tsunami a poškodila chladiaci systém jej nukleárnych reaktorov. Novinári oblečení v ochranných oblekoch mohli z autobusu vidieť, aké škody vlny napáchali. Spoločnosť vlastniaca elektráreň chcela týmto gestom svetu ukázať, že riešenie problémov je na dosah.


Ničivé tsunami, ktoré pred ôsmimi mesiacmi vyvolalo mohutné zemetrasenie, usmrtili približne 20-tisíc ľudí a výrazne poškodili elektráreň vo Fukušime. Jej okolie sa stalo životunebezpečným a preto oblasť úplne evakuovali. Marcová jadrová nehoda sa pokladá za najhoršiu od výbuchu v ukrajinskom Černobyle spred 25 rokov.
 
Fukušima 12. novembra 2011Foto: SITA/AP
Vrecia so štrkom tvoriace barikádu okolo jadrovej elektrárne Fukušima, 12. november 2011.Foto: SITA/AP
Pohľad dovnútra zničenej jadrovej elektrárne Fukušima, 12. november 2011.Foto: SITA/AP
Operačné centrum v jadrovej elektrárni vo Fukušime, 12. november 2011.Foto: SITA/AP
Opustená, pred marcovým zemetrasením obývaná oblasť v blízkosti jadrovej elektrárne Fukušima, 12. november 2011.Foto: SITA/AP
Pohľad z autobusu na jadrovú elektráreň Fukušima, 12. november 2011.Foto: SITA/AP
Jadrová elektráreň vo Fukušime po ničivom marcovom zemetrasení, 12. november 2011.Foto: SITA/AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Liga arabských štátov vylúčila Sýriu zo svojich radov
<< predchádzajúci článok
Stredné školy môžu žiadať o eurofondy do 28. novembra

OBRAZOM: Fukušima sa po ôsmich mesiacoch otvorila svetu - diskusné fórum čitateľov