23. júna 2013

Obrazom: Najkrajšie momenty z piateho finálového zápasu NHL

Hokejisti Chicaga zvíťazili v piatom finálovom zápase NHL nad Bostonom 3:1 a len krôčik ich delí od vytúženého Stanleyho pohára. Blackhawks vedú v sérii 3:2 a druhú trofej za posledných ...

chicago boston 31 CHICAGO 23. júna (WEBNOVINY) - Hokejisti Chicaga zvíťazili v piatom finálovom zápase NHL nad Bostonom 3:1 a len krôčik ich delí od vytúženého Stanleyho pohára.

Blackhawks vedú v sérii 3:2 a druhú trofej za posledných 36 mesiacov si môžu vybojovať už v pondelok na ľade Bruins (hrá sa od 20.00 h východoamerického času/2.00 SELČ už v utorok).

V zostave víťazného tímu okrem Michala Handzuša napokon nechýbal ani Marián Hossa, ktorý má zdravotné problémy. Zo slovenských hokejistov sa v sobotu strelecky presadil kapitán "medveďov" Zdeno Chára, ktorý dal jediný gól svojho tímu.

Odporúčame aj:

Nad štartom Mariána Hossu v piatom finále NHL visel otáznik

Piate finále NHL nedohrali dvaja hviezdni útočníci

Chicago v piatom stretnutí finále profitovalo zo spolupráce Kanea s Jonathanom Toewsom. Kane sa strelecky presadil po prihrávkach svojho kapitána v 18. a 26. minúte.

Boston hral od druhej tretiny bez Patricea Bergerona, ktorého museli previezť do nemocnice. Na prvý gól v tohtoročnom play-off naďalej čaká Jaromír Jágr, ktorému opäť chýbali k presnému zásahu centimetre.

Súboj nedohral ani domáci kapitán Jonathan Toews, ktorý v tretej tretine neabsolvoval ani jedno striedanie. V druhej časti hry ho tvrdo bodyčekoval Johnny Boychuk.