Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. augusta 2021

Obvineného svedka Dömötöra čaká súd, schvaľovať bude dohodu o vine a tresteDohodu o vine a treste medzi prokurátorom a obvineným svedkom Csabom D. by Okresný súd ...Zdieľať
gettyimages 489544923 676x451 3.8.2021 (Webnoviny.sk) - Dohodu o vine a treste medzi prokurátorom a obvineným svedkom Csabom D. by Okresný súd Bratislava III mohol schvaľovať už v stredu 4. augusta. Ako vyplýva z vyjadrenia súdu, ktoré poskytol hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak, v stredu o 08:00 bude súd rozhodovať o ďalšom trvaní väzby obvineného.


„V prípade, že strany budú súhlasiť so skrátením lehoty na verejné zasadnutie, bude môcť súd následne pristúpiť k rozhodovaniu na verejnom zasadnutí o návrhu na dohodu o vine a treste," povedal hovorca.

Policajná inšpekcia obvinila v utorok 20. júla Csabu D., Mateja Z. a Petra P. pre trestné činy krivej prísahy a krivej výpovede a marenia spravodlivosti. Všetci traja vypovedajú v kauzách, ktoré vyšetruje Národná kriminálna agentúra (NAKA).

Po Matejovi Z.a Petrovi P., ktorých sa na rozdiel od Csabu D. nepodarilo zadržať, vyhlásili pátranie. Zadržaného Csabu D. vzal súd v piatok 23. júla do väzby. Neskôr ho dozorový prokurátor vyčlenil na samostatné konanie, takže vo veci ďalších obvinených vystupuje ako svedok.


Zdroj: Webnoviny.sk - Obvineného svedka Dömötöra čaká súd, schvaľovať bude dohodu o vine a treste © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V okresoch Prievidza a Bánovce nad Bebravou hrozia povodne, meteorológovia vydali aj výstrahy
<< predchádzajúci článok
Matovičovo ministerstvo teší veľký záujem o očkovaciu lotériu, zapojilo sa už 280-tisíc Slovákov

Obvineného svedka Dömötöra čaká súd, schvaľovať bude dohodu o vine a treste - diskusné fórum čitateľov