Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

30. júna 2010

Obyvatelia Karlovej Vsi obviňujú teplárneObyvatelia v Karlovej Vsi zároveň upozorňujú, že Bratislavská teplárenská, a. s. bez súhlasu príslušných orgánov samosprávy dáva do prenájmu výmenníkové stanice v rozpore s územným plánom a petíciami obyvateľov v Karlovej ...Zdieľať
dlhe diely Obyvatelia v Karlovej Vsi zároveň upozorňujú, že Bratislavská teplárenská, a. s. bez súhlasu príslušných orgánov samosprávy dáva do prenájmu výmenníkové stanice v rozpore s územným plánom a petíciami obyvateľov v Karlovej Vsi a vo 4. obvode.

Foto: SITA/Tomáš Benedikovič
BRATISLAVA 30. júna (WEBNOVINY) - Niektorí obyvatelia Jurigovho námestia a Nábělkovej ulice v bratislavskej Karlovej Vsi vyzývajú novú vládu, aby preverila plnenie povinností Bratislavskej teplárenskej, a. s.. S podozrením na porušenie povinností Bratislavskej teplárenskej, a. s. sa obrátili aj na odchádzajúcu vládu, tá však ich problém nevyriešila. "Predstavitelia firmy, ktorá žije z peňazí poplatníkov, dáva peniaze štátu a obyvateľov na klub Penati, kozmetické operácie zahraničným lekárom, predaj pozemkov za obrovské sumy," uvádza sa vo výzve obyvateľov. Podľa hovorkyne Bratislavskej teplárenskej, a. s. Jarmily Galandákovej sa takéto informácie nezakladajú na pravde. "V obchodných a podnikateľských aktivitách sa riadime obchodným zákonníkom," uviedla Galandáková.

Obyvatelia v Karlovej Vsi zároveň upozorňujú, že Bratislavská teplárenská, a. s. bez súhlasu príslušných orgánov samosprávy dáva do prenájmu výmenníkové stanice v rozpore s územným plánom a petíciami obyvateľov v Karlovej Vsi a vo 4. obvode. Tieto skutočnosti sú podľa nich v trestných oznámeniach na orgánoch polície a prokuratúry. "Aktivity Bratislavskej teplárenskej, a.s. nie sú v rozpore s platnými zákonmi a normami. Voči Bratislavskej teplárenskej, a.s. neboli začaté žiadne trestné konania vo veciach, ktoré uvádzate," konštatovala Galandáková.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
MasterIndex: Na cestu do zahraničia sa tento rok chystá tretina Slovákov
<< predchádzajúci článok
Novozvolení poslanci za SaS sa učili hlasovať

Obyvatelia Karlovej Vsi obviňujú teplárne - diskusné fórum čitateľov