Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

08. júna 2018

Obyvateľov Gazy vyzývajú na účasť na protestoch na hranici s IzraelomIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Gaza 8. júna (TASR) - Organizátori vyzvali obyvateľov palestínskeho pásma Gazy, aby v piatok prišli k plotu na hraniciach s Izraelom na najnovší zo série protestov proti pretrvávajúcej blokáde svojho územia. Informovala o tom agentúra AP.


S touto výzvou sa na obyvateľov Gazy obrátili počas piatkových modlitieb v mešitách a šírili ju aj z reproduktorov na autách, ktoré v piatok prechádzali ulicami Gazy.

Protestné zhromaždenia pri hraničnom múre s Izraelom sa konajú už niekoľko týždňov každý piatok. Tento piatok na dôvažok kolidujú s Dňom Jeruzalema, ktorý si Irán pripomína od svojej islamskej revolúcie v roku 1979, a to vždy v posledný piatok moslimského pôstneho mesiaca ramadán.

Ako pripomenula agentúra AP, Irán neuznáva Izrael a podporuje protiizraelské militantné zoskupenia, ako napríklad hnutie Hamas, ktoré vládne v palestínskom pásme Gazy, či šiitskú stranu Hizballáh v Libanone.

Na protestoch na hraniciach medzi pásmom Gazy a Izraelom palestínski aktivisti pália pneumatiky, aby sťažili prácu izraelských ostreľovačov. Organizátori palestínskych protestov uviedli, že izraelské drony v piatok nadránom zhodili na pripravené hromady starých pneumatík zápalné materiály a podpálili ich, aby boli nepoužiteľné počas neskorších protestov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Raši: V nových eurofondoch potrebujeme viac slobody, než navrhuje EK
<< predchádzajúci článok
Nadácia Antona Srholca si pripomenie jeho nedožité 89. narodeniny

Obyvateľov Gazy vyzývajú na účasť na protestoch na hranici s Izraelom - diskusné fórum čitateľov