Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

16. apríla 2007

Obžalovaní v kauze vraždy J. Korca znova pred súdomVraždou bývalého riaditeľa trnavského Výskumného ústavu jadrovej energetiky (VÚJE) Jána Korca sa dnes znova bude zaoberať Krajský súd (KS) v Trnave. Korca zastrelili 32 nábojmi vo dvore rodinného ...Zdieľať

TRNAVA 16. apríla (WEBNOVINY) – Vraždou bývalého riaditeľa trnavského Výskumného ústavu jadrovej energetiky (VÚJE) Jána Korca sa dnes znova bude zaoberať Krajský súd (KS) v Trnave. Korca zastrelili 32 nábojmi vo dvore rodinného domu vo februári 2001. Očakáva sa však, že proces bude odročený. Súd totiž podľa hovorkyne KS v Trnave Jany Klementovej minulý týždeň dostal potvrdenie o práceneschopnosti jedného z obžalovaných.

Proces so štvoricou mužov, ktorý sa pojednáva nanovo pre výmenu senátu, sa už niekoľko mesiacov odročuje. Vlani v októbri sa naň nedostavil Miroslav Z., ktorý podľa obžaloby zabezpečil vražednú zbraň. O mesiac neskôr síce prišiel, no konanie zablokovali ďalší dvaja obžalovaní – údajný vrah Ivan G. a Eduard D., ktorý ho podľa obžaloby na vraždu naviedol. V januári senátu chýbal znalecký posudok na podnikateľské aktivity Júliusa P., údajného objednávateľa vraždy. Sudca vtedy konštatoval, že bez posudku nemožno pojednávať, lebo ho nariadil Najvyšší súd (NS) SR.

Trnavský krajský súd v roku 2003 štvoricu obžalovaných uznal vinnými. Ivana G. odsúdil na 14 rokov väzenia, Eduardovi D., Miroslavovi Z. a Júliusovi P. senát vymeral 13-ročné tresty. Voči verdiktu sa všetci odvolali na NS SR, ktorý vrátil prípad krajskému súdu na došetrenie. Ten v decembri 2005 pre nedostatok dôkazov oslobodil spod obžaloby Júliusa P., vinu ostatných potvrdil. Proti rozsudku sa opäť odvolali. Všetci obžalovaní sú stíhaní na slobode.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rieka Nitra patrí medzi najznečistenejšie rieky Európy
<< predchádzajúci článok
Vrtuľníky urobili pod Donovalmi už vyše 100 náletov

Obžalovaní v kauze vraždy J. Korca znova pred súdom - diskusné fórum čitateľov