Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

30. augusta 2022

Ochranári chcú natočiť film o hlucháňovi za 71.300 eur bez DPHObsah dokumentárneho filmu má byť v súlade s Programom záchrany hlucháňa hôrneho. Určený má byť pre širokú odbornú aj laickú verejnosť, uviedla ŠOP.Zdieľať
Ochranári chcú natočiť film o hlucháňovi za 71.300 eur bez DPH

Štátna ochrana prírody (ŠOP) SR chce natočiť film o hlucháňovi hôrnom. Na obstaranie vyhlásila tender. Odhadovaná hodnota zákazky je 71.300 eur bez DPH. Vyplýva to z oznámenia zverejneného vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO).


Film by mal mať 48 až 52 minút. Mal by priniesť základné informácie o živote hlucháňa, jeho nárokoch na prostredie, dôvodoch ohrozenia a spôsoboch ochrany. "Súčasne by mal dokument vysvetliť historické zmeny krajiny, ich vplyv na kvalitu biotopov (premena starých lesov, zánik pasienkových lesov) a súvislosti s prežívaním hlucháňa hôrneho na území Slovenska," uviedli ochranári. Dodali, že film by mal priniesť odpovede na možné príčiny poklesu populácie.

Obsah dokumentárneho filmu má byť v súlade s Programom záchrany hlucháňa hôrneho. Určený má byť pre širokú odbornú aj laickú verejnosť, uviedla ŠOP.

Zákazka bude spolufinancovaná prostredníctvom Kohézneho fondu Európskej únie z Operačného programu Kvalita životného prostredia 2014 – 2020.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vo veku 92 rokov zomrel Michail Sergejevič Gorbačov
<< predchádzajúci článok
Zelená pošta, album Hammela a Vargu, vychádza po 50 rokoch na vinyle