Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

01. apríla 2010

Od piatku znovu zdražejú pohonné látkyOd piatku znovu zdražejú pohonné látky. Ako ďalej pokračoval Tomáš Novotný z internetového portálu natankuj.sk, ceny benzínov sa zvýšia v priemere o 1,5 ...Zdieľať
benzin cerpacia stanica Ilustračné foto: SITA/Juraj Roščák

BRATISLAVA 1. apríla (WEBNOVINY) - Od piatku znovu zdražejú pohonné látky. Ako ďalej pokračoval Tomáš Novotný z internetového portálu natankuj.sk, ceny benzínov sa zvýšia v priemere o 1,5 centu za liter, ceny nafty o dva centy za liter. Priemerná cena 95-oktánového benzínu Natural sa bude po zdražení pohybovať v okolí hodnoty 1,25 eura za liter, priemerná cena nafty sa dostane na 1,08 eura za liter.

V Rotterdame pokračuje pozvoľný rast cien pohonných látok, ktoré sa tak stále držia na tohtoročných maximách. "To pravdepodobne presvedčilo cenotvorcov na Slovensku, aby znovu zdvihli ceny benzínov a nafty," skonštatoval Novotný. Prekvapivé podľa neho nie je ani tak zdraženie benzínov, ktoré k tomu nemali príliš ďaleko. Zvýšenie cien nafty však portál nečakal. "Najmä preto, že sa nachádza v pásme, ktoré má rovnako ďaleko k zdražovaniu a aj k zlacňovaniu," uviedol Novotný.

Aktuálne zvyšovanie cien je už piate v poradí. Od konca februára benzíny zdraželi v priemere o 7,5 centu za liter, nafta o deväť centov za liter. "Nafte chýba už len necelých päť centov, aby sa dostala na hodnoty, za ktoré ju motoristi tankovali tesne pred zmenou spotrebnej dane," dodal Novotný.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pred bojmi na severe krajiny ušlo 350 tisíc ľudí
<< predchádzajúci článok
Doktorandský titul v Nemecku platí, neplatí diplom

Od piatku znovu zdražejú pohonné látky - diskusné fórum čitateľov