![]() |
| Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
|
Pondelok 1.12.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
|
Meniny má Edmund
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
|
|
|
|
|
|
|
|
31. decembra 2007
Od polnoci začne vo Francúzsku platiť zákaz fajčenia na verejnosti
Od polnoci začne vo Francúzsku platiť zákaz úplný zákaz fajčenia na všetkých verejných priestranstvách, v baroch, kaviarňach, reštauráciách a diskotékach.
Zdieľať
Vláda rozhodla, že zákon síce vstúpi do platnosti k 1. januáru, no počas silvestrovskej noci budú môcť fajčiari ešte beztrestne vychutnať posledné cigarety aj na tých miestach, na ktoré sa bude zákaz vzťahovať.
O zákaze fajčenia rozhodla vláda v roku 2006. Končiaci rok mal umožniť majiteľom barov a reštaurácii pripraviť sa na novú legislatívu. Prechod na nový režim spôsobuje v krajine menšie problémy. Proti opatreniu protestovali na jeseň desaťtisíce majiteľov stánkov s cigaretami a pod petíciu žiadajúcu toleranciu pre fajčiarov sa podpísali desiatky tisíc ľudí.
Za nedodržanie zákona budú môcť fajčiari dostať pokutu až do výšky 75 eur.
